Онлајн шопинг

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
...............да од Македонија порачуваа, производите стигаат во пошта ( во зависнос од големината на производот може да ти биде доставен и до дома) а за колку време стигаат ти пишува кога ќе го нарачаш производот....:sreken
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
...............да од Македонија порачуваа, производите стигаат во пошта ( во зависнос од големината на производот може да ти биде доставен и до дома) а за колку време стигаат ти пишува кога ќе го нарачаш производот....:sreken

А, не мора да значи дека за толку дена ќе ти стигне, колку што ќе пишува. Тоа повеќе е за во Америка.
Уште едно прашање, колку ги чинеше? Знам дека зависи од производот, ама одприлика. Производот е во долари, да рачунам како во евра?
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
А, не мора да значи дека за толку дена ќе ти стигне, колку што ќе пишува. Тоа повеќе е за во Америка.
Уште едно прашање, колку ги чинеше? Знам дека зависи од производот, ама одприлика. Производот е во долари, да рачунам како во евра?
Па беа точни со доставата на мојде другари.....производот ќе си го рачунаш во долари.....и некои производи немаат достава во МК.....кога ќе стигне производот ќе ти земат пари за царина, сега која е цената си зависи од производот....
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
понекогаш така сакам да видам...да си купам нешо...ама искрено и не барам зш имам некој стаф дека ќе ме изманипулираат :)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
LadyInPink
Да те прашам за малку подетално,пошто имаш купувано од Асос.
За колку дена отприлика стасува нарачката,дали и колку се наплатува шипинг,царина итн,и колку те кошта да речеме еден производ од 30 евра сосе ДДВ и остали давачки вкупно? :)
 

gossipg

Нов член
4 февруари 2013
1
1
3
34
Iskreno, jas sum luda po online shopping, obozavam dobri, unikatni stvarcinja, pa i brendirani po razumni ceni i dosta raboti si imam zemeno od internet i toa od nasi strani. Eve na primer od ovaa studiovo na fb: https://www.facebook.com/oblecise?fref=ts - epten mi e cool, ima stvarni unikatni stvari, a razumni ceni. Isto taka mojagarderoba.mk , nas site, a moze da se najdat interesni raboti...so znam, probajte ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

marichka

Нов член
11 февруари 2013
5
1
3
35
Јас постојано си пазарот од онлајн продавници и сум многу задоволна. Нарачај сум од неколку сајтот досега. Облека и патики на Adidas од www.sportsdirect.com а една пријателка ми нарача парфем од markovi-parfumi.biz. Парфемите беа тестери, но беа многу трајни. Tочно дека не го допирајте и гледаш ама сепак си е евтино.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
У задњо време по Куманоо сфи купуеф преко интернет, ноф тренд нели : )
Финта е што наручуеф преко "афганистанци" тоес куманофски гастрбајтери и на њима ги стиза тамо роба сто посто, за разлика од туја ако наручиш има могуќе да не ти стигне, знам другар ми се мноо потресе, наручи сфе од главу до пете и ништо не му стигна али наравно паре на сметку му останасфа непипнати.
На амазон најчесто се дешаа сфе овој, па од тамо ву купи на девојку ми сат мноо јак цел такф сфеткаф сс пуно батерфлајз : )