1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени ликови од сериите (со кратка рецензија)

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Хоуп*, 31 јануари 2014.

 1. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Spencer Reid - Criminal Minds
  [​IMG]
  Најпаметен и најинспиративен лик. Да, совршен е.
   
  На violetmoon, Redhead и MoonFairy им се допаѓа ова.
 2. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Џон Крајтон - Farscape

  [​IMG]

  Еден од најдобрите ликови во цел серијал.Снимена во сајанс-фикшн периодот (90те) и филмот изобилува со театарски костими и слични ефекти,приказната е појака од сите.Човеков толку добро го претставува ликот на Џон Крајтон што испаѓа дека е по неговиот приватен живот напишана приказната. Ладен,брзо снаодлив во разноразни ситуации и успешен.Кој ја гледал,знае.

  Saul Goodman - Breaking Bad

  [​IMG]

  Ликов беше тој што ја држеше цела серија интересна и во досадните моменти. Ваков лик не смее да се исфрли од серија со нешто помалку од главна улога.Адвокат со непоправлива желба за пари,реалист ,циник и доста интересен.Ликот од кој би требало повеќето денешни адвокати да си земат пример и да го имаат како репер.
   
  На warr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Ги има повеќе...
  На пример Др.Хаус заради неговата генијалност, несекојдневниот пристап кон дијагнозите и третманот на болестите, сарказмот, изопачената смисла за хумор...
  Џек и Соер од Lost...два различни карактери но идентично ги сакам...Џек заради разумот и смирениот пристап кон нештата, а Соер пак од своја страна заради неговиот уникатен начин на дејствување и покажување на трошки од своите емоции...
  А моментално врв ми е ...
  upload_2014-3-17_16-56-55.jpeg

  Интригантен во секој поглед, генијален, промислен, шармантен...емотивен но интровертен...во секој случај лик кој остава силен впечаток...
   
  На Tantara и Altaïr им се допаѓа ова.
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Stewie Griffin
  [​IMG]

  Најмалиот и најинтересниот член во семејството Грифин.
  15 години има 1 година :D
  Генијално бебе, мастер за се. Од убивање брокули до правење временски машини.
  Циничен и ироничен начин на изразување, склон кон насилство, навреди и омаложувања, рамнодушен соговорник, критички настроен кон се, дрзок, бездушен, брутално искрен, злопамтило, одмаздољубив, нарцисиоден, егоист, себичен, фан и личен пријател на смртта :zelen
  Бебе со неверојатна смисла за хумор, ќе ве расположи и насмее до солзи.
  Лик кој нема брзо да го заборавите. Број еден мој омилен лик на сите времиња!

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]

  А верувам дека ќе го познаете по неговиот најголем хит :D
   
  На Holla и Y1K991 им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Vincent Chase (Entourage)

  vincent chase.jpg

  Винсент е млад харизматичен глумец на пат да го освои Холивуд. Ми се допаѓа како лик едноставно поради неговатиот позитивен став во животот кон се. Кариерата, пријателите, романтичните врски... неговото мото е "It's all gonna work out". Колку што прави пари, толку и троши. Секогаш е тука за своите тројца пријатели со кого израснал и не дозволува ништо да застане помеѓу нив. Поради неговиот шармантен изглед, позитивен став и делумно актерската популарност, нема ни најмал проблем во освојување на секоја девојка која ќе ја посака. Не се замара за слава и поради тоа го следи својот инстинкт и лична желба бирајќи ги филмовите во кои сака да глуми. Има силни принципи зад кои секогаш застанува и не дозволува да биде изманипулиран. Како и во сечиј живот, така и во неговиот има многу ups and downs на сите полиња, но неговиот оптимизам никогаш не е изгубен.

   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Petyr Baelish или попознат како Littlefinger

  Некои знаат од каде е ликов, тие што не знаете ликов е еден од главните ликови во Game of Thrones, добро не толку главен ама го има во поголемиот дел од серијата, и сите лоши работи што се случуваат се заради него.
  Еден од најголемите манупилатори во цела серија, може секого да го зафркне и никогаш не престанува додека не добие што сака. Во првата сезона беше на една страна после го предаде пријателот и се префрли на друга страна, успеа да го убие кралот а никој да не дознае дека е тој, напротив, сите му веруваа.
  Тоа е интересното за гледање, да правиш нешто а никој да не те фати, да им ги знаеш слабостите на непријателите и пријателите за потоа да ги искористиш во твоја корист. Овој лик го прави тоа премногу добро, толку добро што нема шанси никогаш да се посомневате во него. Исто така интересно е што тој не сака да го земе тронот, сака да остане во сенка, да ги проучува сите и зашто после се полесни за манипулиирање.
  Маестрален лик, едвај ја чекам новата сезона за да гледам исти работи како до сега.

  Неколку цитати да ставам, нема да биде проблем мислам.

  - Always keep your foes confused. If they don't know who you are or what
  you want, they can't know what you plan to do next.

  - Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks
  them. And some are given a chance to climb, they cling to the realm or the gods or love. Only the ladder is real. The climb is all there is.

  Феноменално. :)
   
  На Io Sono и MissChievous им се допаѓа ова.

Сподели: