Омилени албуми

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
693
1,103
Images and Words; Black Clouds & Silver Linings - Dream Theater
Скоро сите од Loreena McKennitt
In Absentia; Deadwing - Porcupine Tree
Resist - Kosheen
The JoshuaTree; How To Dismantle an Atomic Bomb - U2...
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje

 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Nightwish - Imaginaerum.
Седми албум по ред, издаден 2011, нивен најдобри и воопшто еден од подобрите што сум ги слушнала.
Што да кажам повеќе, бендов едноставно во срце ми е (inlove)
Nightwish_imaginaerum_cover.jpg
MI0003501205.jpg
 

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
27
Битола
Во последно време се имам фрлено на многу блек метал. Пред скоро година дена го открив бендот Mgla. Mgla е бенд кој е оформен во Полска, досега имаат издадено 3 студиски албуми: Groza (2008), With Hearts Towards None (2012) и Exercises In Futility (2015). Последниов албум барем за мене е круната на овој бенд. Кој е фан на суров блек метал, а воедно и мелодичен, give it a go. Можи ќе ви треба неколку пати да го преслушате албумот, ама ќе вреди. Повелете!