1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени албуми

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Saladin, 20 март 2012.

 1. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Images and Words; Black Clouds & Silver Linings - Dream Theater
  Скоро сите од Loreena McKennitt
  In Absentia; Deadwing - Porcupine Tree
  Resist - Kosheen
  The JoshuaTree; How To Dismantle an Atomic Bomb - U2...
   
  На Saladin и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 2. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
 3. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
 4. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  The Cult
  Sonic Temple
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
 6. Headache

  Headache Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јуни 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  72
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Nightwish - Imaginaerum.
  Седми албум по ред, издаден 2011, нивен најдобри и воопшто еден од подобрите што сум ги слушнала.
  Што да кажам повеќе, бендов едноставно во срце ми е (inlove)
  Nightwish_imaginaerum_cover.jpg
  MI0003501205.jpg
   
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Во последно време се имам фрлено на многу блек метал. Пред скоро година дена го открив бендот Mgla. Mgla е бенд кој е оформен во Полска, досега имаат издадено 3 студиски албуми: Groza (2008), With Hearts Towards None (2012) и Exercises In Futility (2015). Последниов албум барем за мене е круната на овој бенд. Кој е фан на суров блек метал, а воедно и мелодичен, give it a go. Можи ќе ви треба неколку пати да го преслушате албумот, ама ќе вреди. Повелете!

   
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Овој ѕвер долета на Балканот додека некои јадеа банани од Анте Маркович :)
  Сеуште одлично heavy metal ремек дело :frantic
   

Сподели: