1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени албуми

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Saladin, 20 март 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Значи во темава може да ставите некој омилен албум (cover) од вашите омилени изведувачи со опционално образложение зошто ви се допаѓа како и некое инфо за истиот.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  Ајде ќе почнам јас не можам да оделам точно баш кој али ајде да заокружам сите албуми на Тоше зошто бидејки секоја песна има свое значење за мене а друг подоцна ке одговорам ;)
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сите од Avenged Sevenfold, во последно време најмногу Nightmare, целиот албум е убава посвета на Rev. Од A Day To Remember, албумот од 2007 For Those Who Have Heart ми е еден од најомилените. Од Parkway Drive албумот Horizons, исто од 2007, исто така ми е еден од најдобрите албуми.   
  #3 MissChievous, 20 март 2012
  Последна промена: 2 август 2014
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Cover.jpg
  ....Омилен албум, совршенстфо од музику, врф !!!
  Shpongle - Nothing Lasts...But Nothing Is Lost
   
  На A_Deloff му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Зашто су квалитетан goth бенд, и зашто девојкава има прекрасни гласовни способности! simone.jpg
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  [​IMG]

  Затоа што е едно од најдобрите парчиња музика во целата историја.

  [​IMG]
  Затоа што е едно од најдобрите прогресив метал експериментал албумчиња


  [​IMG]
  Because is my favorite band and favorite album.
   
 7. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Од Radiohead, oмилен албум ми е „Ok Computer"
  [​IMG]

  Од System of a Down, омилен ми е „Steal this album"
  Од Placebo: „Black Market Music"
  Oд Bad Religion: „Punk rock songs"
  Имам и многу други омилени, ама обично ги ставам у папка, као "Best of.." :)
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Green day

  [​IMG]

  [​IMG]

  Muse
  [​IMG]

  [​IMG]

  Evanescence
  [​IMG]

  [​IMG]

  The Beatles
  [​IMG]

  [​IMG]


  Maroon5
  [​IMG]

  Coldplay
  [​IMG]

  [​IMG]


  (Ми се сјеба претходниот пост каде опишав што како зашто со посочување на некои од песните во албумот па ќе го остаам сеа ова вака како што е.)
   
  На Morticia. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Тука веднаш би ги ставил албумите на Линкин Парк:
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   

Сподели: