Од кое животно најмногу се плашите?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Демек ако истовремено се соочите со инсект и волк, повеќе ќе се исплашите од инсектот? (wasntme)

Што знам, од секое животно кое е поголемо од мене, диво и крволочно. Па макар тоа било и куче.

И темава иде во подфорум Животни.
 
  • Like
Реакции: Хоуп* and Mistery :)

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
Скакулци,лебарки и од едни има ептен језиви бубачки со многу нозе (ама не стоногалки) и се движат многу брзо...
 

*Hera*

Староседелец
18 септември 2013
33
32
1,018
Kicevo
Јас не се плашам од животни. Сите си ги сакам :)
Ама затоа се плашам од инсекти. Посебно од сите што прават бззззз.
Едно бззззз и јас бегам од местото каде што сум го слушнала тоа со стотка на час :)