Од кое животно најмногу се плашите?

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Од кое животно најмногу се плашите и самиот наслов кажува...
Еве јас најмногу се плашам од пајаци и змиии :ladno
 

marinium

Полноправен Член
9 септември 2013
56
7
8
21
некои инсекти...али од змии најмногу...ја мислам од лав не ми е толку страв него ли од змија.. :p :S
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,740
1,153
Пајаци дефинитивно,премногу се плашам од нив,посебно од оние големите.
Еднаш ми се случи,стоев под едно дрвце и тој да се спушти на рамо кај мене,леле мислам дека срце ќе ме стегнеше.
После тоа неколку дена не можев да спијам како што треба,плус рипав како ненормална ако осетев нешто како да иам на грб.
Еве пак почнав да се вртам да загледувам низ соба да не залутал по некој.:confused:
 

marinium

Полноправен Член
9 септември 2013
56
7
8
21
Пајаци дефинитивно,премногу се плашам од нив,посебно од оние големите.
Еднаш ми се случи,стоев под едно дрвце и тој да се спушти на рамо кај мене,леле мислам дека срце ќе ме стегнеше.
После тоа неколку дена не можев да спијам како што треба,плус рипав како ненормална ако осетев нешто како да иам на грб.
Еве пак почнав да се вртам да загледувам низ соба да не залутал по некој.:confused:
де бе многу се плашиш ...до толку ли... :S
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
А постои опција човек?
Ако не, тогаш инсекти, змии и глувци ме плашат, а кокошки, свинчиња и слични домашни животинчиња организмов не ми ги вари..
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
ПАЈАЦИ!!!! Секакви , мали големи , тенки дебели , еднобојни шарени

Имам фобија од нив, ништо не ме плаши како тие гадни језиви инсекти.

И како за беља секогаш се дешава да ми се спуштат од некаде, во кола, од дрво, во кревет еднаш....ух одвратно.

Дома а се слушне пискот мој се знае дека сум налетала на пајак. И од најмалите па пак се плашам.
 
  • Like
Реакции: violetmoon