1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од кое животно најмногу се плашите?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Scars, 15 септември 2013.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Од кое животно најмногу се плашите и самиот наслов кажува...
  Еве јас најмногу се плашам од пајаци и змиии :ladno
   
  На beautifull liar и Mystique им се допаѓа ова.
 2. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  некои инсекти...али од змии најмногу...ја мислам од лав не ми е толку страв него ли од змија.. :p :S
   
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  Пајаци дефинитивно,премногу се плашам од нив,посебно од оние големите.
  Еднаш ми се случи,стоев под едно дрвце и тој да се спушти на рамо кај мене,леле мислам дека срце ќе ме стегнеше.
  После тоа неколку дена не можев да спијам како што треба,плус рипав како ненормална ако осетев нешто како да иам на грб.
  Еве пак почнав да се вртам да загледувам низ соба да не залутал по некој.:confused:
   
  На beautifull liar и Mystique им се допаѓа ова.
 4. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  де бе многу се плашиш ...до толку ли... :S
   
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Секакви инсектии :ladno
   
 6. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  А постои опција човек?
  Ако не, тогаш инсекти, змии и глувци ме плашат, а кокошки, свинчиња и слични домашни животинчиња организмов не ми ги вари..
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  само од змија од никое друго..:ladno:confused:
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Човек.......
  а ми се гади од полжави
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ако не го бројам оние што фала богу не сум ги сретнала,се плашам од скакулци,глувци,жаби (worried)
   
 10. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  ПАЈАЦИ!!!! Секакви , мали големи , тенки дебели , еднобојни шарени

  Имам фобија од нив, ништо не ме плаши како тие гадни језиви инсекти.

  И како за беља секогаш се дешава да ми се спуштат од некаде, во кола, од дрво, во кревет еднаш....ух одвратно.

  Дома а се слушне пискот мој се знае дека сум налетала на пајак. И од најмалите па пак се плашам.
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: