Новогодишно украсување | Црнобело Форум

Новогодишно украсување

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
33
Oхрид
Од секогаш сме кителе елка секоја година јас си ја китам ако сум поголема сестра ми не се замара многу, а јас уживам и си ја китам со црвени и златни лампиони .А исто и на работа китеме се и е многу пријатно дава некоја топла атмосфера :sram:sram:sram кога ќе ја накитам ќе ставам слика
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Јас сакам да украсувам. Скромно, но мене ми е слатко. Едино уживам во многу сијалички..Сакам да имам секаде низ соба. Немам некој многу голема елка, ама па според просторот е таман. Црвено и златно ми е омилена, па затоа цело време така ја украсувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and JaMi

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Да украсуваме секаде,имаме секакви видови на лампиони и бои и целата елка е шарена иначе нашата елка е голема
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Е сега ти одма сакаш да ја преиспиташ!
Остај ја,денеска гледам имала бајаги работа со објаснување,кој е крив,прав..:)
Не ми ја гибај инцуле ќе те плеснам по тоа раците.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,781
7,305
1,153
Big Sur
Денес конечно се решив и најдов време да си го закитам елкичето и да ги расфрлам омилените украси по дома.
Секоја година гледам видеа да средам нешто поразлично и секоја година губам интерес/трпение само при гледање на видеото, а не пак кога би почнала. И така си завршувам со украсувањето што си го знам. :zelen

Како и да е, налетав на видеово на девојкава, па да го споделам за оние што можеби не се мрзи и би им било од корист. Доста интересни и евтини работи, би требало и кај нас да ги има. Мене ми е интересно тоа ловење по книжари и маркети, па кога ќе најдам нешто збуткано и со смешна цена, па па....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Outrider

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Оваа година сум помотивирана за украсување дури и порано накитив во споредба од другите години.
Си купив нова елкичка, малку поголема од старата минијатурна,си купив украсчиња и еден убав светлечки ангел кој менува бои.
На влезната врата на куќата со маж ми си наредивме сјалички околу прозорците и околу вратата.Нека светкаат за поубави денови и поубава година што следи.