1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Новогодишно украсување

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Selma, 27 ноември 2012.

 1. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Од секогаш сме кителе елка секоја година јас си ја китам ако сум поголема сестра ми не се замара многу, а јас уживам и си ја китам со црвени и златни лампиони .А исто и на работа китеме се и е многу пријатно дава некоја топла атмосфера :sram:sram:sram кога ќе ја накитам ќе ставам слика
   
 2. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Јас сакам да украсувам. Скромно, но мене ми е слатко. Едино уживам во многу сијалички..Сакам да имам секаде низ соба. Немам некој многу голема елка, ама па според просторот е таман. Црвено и златно ми е омилена, па затоа цело време така ја украсувам.
   
  На Luckky и JaMi им се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да украсуваме секаде,имаме секакви видови на лампиони и бои и целата елка е шарена иначе нашата елка е голема
   
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дај фотка да ја видиме.
   
 5. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Е сега ти одма сакаш да ја преиспиташ!
  Остај ја,денеска гледам имала бајаги работа со објаснување,кој е крив,прав..:)
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Не ми ја гибај инцуле ќе те плеснам по тоа раците.
   

Сподели: