1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Новогодишно украсување

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Selma, 27 ноември 2012.

 1. Marinna

  Marinna Староседелец

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  160
  лелеее и мене ми е слабост украсубањето за нова година.. обожавам новогодишна атмосфера ;)
   
  На Robert P и endzi им се допаѓа ова.
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Искрено како мало дете си се радувам кога треба да дојде време за украсување и сама си украсувам дома не остава никој да помогне.Елката последните две години ја украсувам исклучително со црвени златни и плави лампиони,ставам сијалички и црвена ѕвезда на врвот од елката.На влезната врата закачувам венче направено од гранки од вештачка елка со црвена лента и некои лампиони помалечки.Под елката го ставам мојот дедо мраз кој што ми го купи татко ми уште кога бев малечка.Не ги украсувам сите соби само дневната кај што седи елката и во собата кај што спијам ставам украси кои ги купувам во продавниците.Штета немам слики од претходните години да поставам но сигурно ќе поставам за неколку недели кога ќе си дојде времето за украсување :)
   
 3. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Како мал многу се радував коа ја китевме ... сеа ја китам ама не сум толку еуфоричен. Ја китиме или на 9 Декември ( пошто тогаш ми е роденден) или неколку дена после. А за украсувањето по дома мојте се ангажираат .. ги обиколуваме терасите со сијалички во црево, на влезната врата ставаме венче со дедо мраз... Во прилог 3 слики од пред 2 3 години пошто од лани неам ни 1 слика.
   

  Прикачени податотеки:

  • 091224_123242.jpg
   091224_123242.jpg
   Големина на датотека:
   427.1 KB
   Прегледи:
   17
  • 091224_123258.jpg
   091224_123258.jpg
   Големина на датотека:
   349.3 KB
   Прегледи:
   17
  • DSCN02295.jpg
   DSCN02295.jpg
   Големина на датотека:
   774.5 KB
   Прегледи:
   17
  На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
 4. endzi

  endzi Нов член

  Зачленет на:
  28 ноември 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  i jas kako pomala mnogu se raduvav na kitenje na elkata i ukrasuvanje po doma ne davav na nikogo da nakiti jas samata sekoja godina si kitev i sega se raduvam na kitenjeto na kukjata ama ne tolku kolku sto bev koga bev pomala haha:sreken bese toa nekogas sega kitam samo poradi vnukata koja ima 4 godinki koja mnogu se raduva na elkata kako ova e isto:wavespin :giggle
   
 5. laura

  laura Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  19
 6. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Уште не ми е наместена елката ама оваа година изразив желба елката да си ја ставам во мојата соба ама бидејќи нема многу простор ќе си купам помала елка иста ваква
  small-christmas-tree-on-shelf.jpg
  Само шо нема вака да ми биде украсена.Ќе ставам зелени и сиви лампиони со плава лента а сијалички ќе си ставам на прозорецот
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Одамна го баталив украсувањето. Украсите факаат прашини по кутии. Мразам зима.

  [​IMG]
   
 8. apple-girl

  apple-girl Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 декември 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  73
 9. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Јас единствено лани не ја украсив елката. Бев во таков период шо ништо уствари не можеше да ме направи среќна, а моите не сакаа да украсуваат без мене и си ја поминавме новата година без елка. Ама затоа годинава ептен се радувам :D
  Дај ако не украсите, нека не фаќаат прашина за џабе :p
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 10. elizabetta

  elizabetta Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  382

Сподели: