На шопинг - сами или во друштво?

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Со кого одите на шопинг, сами, со другар(к)и, со родител...?
Зошто?
Дали при купувањето прашувате за совет, па затоа и носите друштво со себе?
Колку ви е релевантно тоа мислење?
Дали сакате да бидете нечие друштво за време на шопинг?

Јас лично обожавам да одам сама на шопинг. Без никој да ми „соли“ памет, без никој да ми виси над глава и да ми брои колку трошам. Во случаи кога купувам нешто поважно, да речеме облека на некоја пригода, тогаш ја носам мајка ми со себе. Нејзиното мислење повеќе ми значи и поверодостојно ми е отколку на некоја другарка...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112 and Scars

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
најубаво сам или барем една персона со тебе...ама онака што е спремна за експериментирање...а не на секоја зелена или пинк боја да крева паника..
бев друштво за шопинг пред некој ден на мојата кумашинка....
ГТЦ у Шкуп го шетавме само 4часа...од први до трети спрат...значи секоја продавница
и замислете не најдовме ништо :eek
тоа е според мене претиеризам....
бараш нешто , а уствари незнаеш ни сам што сакаш...
би одела пак имам кондиција за шетање и живци за трпење...ама незнам у кој филм влага...стварно...
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Сама не сакам да одам, морам да имам една другарка, за да ми помогне... мајка ми не можам да ја земам со мене, бидејќи ќе ме изнервира, немаме ист вкус, односно немаме воопшто ист вкус и затоа...:D
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
секогаш правам друштво на некој од другариве коа идат да купуваат нешо, а за мене коа си зимам сакам сам да идам
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Сама неможам да одам затоа што ми е потребно друштво....За шопиг си ја земам секогаш мама затоа што само она може да ме трпи и нејзиното мислење ми е најверодостојно....Жената си има вкус и знае што е убаво а што не .... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and Caci

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Понекогаш одам сама а понекогаш со мајками. Така сум навикната, сама најчесто ако имам работа во град па да пројдам низ некое дуќанче и да ѕирнам што има. ;) сега си купив и убави маички за велигден :)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Скоро секогаш со другарка, една ми е доволна колку да ми каже мислење како ми стои тоа што го купувам,ако се двоумам да помогне во изборот :D
Сакам да бидам друштво на моите другарки,ама нејќам цел ден да ги шетам сите продавници за една работа што 100 пати ќе ја проба а на крај да се случи и да не ја купи...
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Секогаш одам сама на шопинг, зашто да водам некој да ми кажува ова како ми стои или да ми помага во изборот , сама гледам што ми стои и што ми е убаво, така на раат најубаво си поминувам:D