1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На шопинг - сами или во друштво?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 10 април 2012.

 1. Anacal

  Anacal Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  29
  Зависи од расположение, ама најчесто сакам сама затоа што кога сум со друштво постојано ме прекинуваат за да прашаат дали одредено парче облека ми се допаѓа или дали им стои и слични прашања. Плус многу се нервирам кога некој ми сугерира што да пробам или ми се меша во одбирањето. А и не сакам да влегувам во продавници кои не ми се допаѓаат, а другиот сака да влезе. Вака кога сум сама знам каде треба да влезам, а каде не.
   
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Зависи кога како...можам да одам и сама понекогаш,затоа што не ми е многу важно мислењето на другите!Ако ми се допаѓа нештото го купувам,па било тоа да е најгрдото нешто според другарка ми :)
  А кога одам со друштво губам повеќе време,зашто успат има зезанции,па пробување на нешто онака за забава,па и ''друштвото" ако сака да проба нешто, e тогаш ти пропаднал цел ден! :D
   
 3. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  сама сакам да одам, нејќам никој да ми смета !!!
   
 4. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Секогаш на шопинг со мама
   
 5. CresChelsea

  CresChelsea Староседелец

  Зачленет на:
  27 јули 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Секогаш со друштво,подобро ми е и не ми е досадно.
  Нормално има и денови кога мораш сам на шопинг.
   
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Ако ми треба фустан за поголема свеченост тогаш обавезно одам со мјака ми и сестра ми на шопинг а инаку сама си одам.
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Сами е најубаво
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Не ми се оди со друштво затоа што не ме оставаат да гледам повеќе и ме брзаат. Само јас нив да ги чекам да гледаат. После не сакаат да седнеме на кафе, а со некој друг ќе седнат.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 9. moonlight022

  moonlight022 Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Јас идам сама
   

Сподели: