На шопинг - сами или во друштво?

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Зависи од расположение, ама најчесто сакам сама затоа што кога сум со друштво постојано ме прекинуваат за да прашаат дали одредено парче облека ми се допаѓа или дали им стои и слични прашања. Плус многу се нервирам кога некој ми сугерира што да пробам или ми се меша во одбирањето. А и не сакам да влегувам во продавници кои не ми се допаѓаат, а другиот сака да влезе. Вака кога сум сама знам каде треба да влезам, а каде не.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Зависи кога како...можам да одам и сама понекогаш,затоа што не ми е многу важно мислењето на другите!Ако ми се допаѓа нештото го купувам,па било тоа да е најгрдото нешто според другарка ми :)
А кога одам со друштво губам повеќе време,зашто успат има зезанции,па пробување на нешто онака за забава,па и ''друштвото" ако сака да проба нешто, e тогаш ти пропаднал цел ден! :D
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
сама сакам да одам, нејќам никој да ми смета !!!
 

CresChelsea

Староседелец
27 јули 2013
11
8
1,003
35
Секогаш со друштво,подобро ми е и не ми е досадно.
Нормално има и денови кога мораш сам на шопинг.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Ако ми треба фустан за поголема свеченост тогаш обавезно одам со мјака ми и сестра ми на шопинг а инаку сама си одам.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Не ми се оди со друштво затоа што не ме оставаат да гледам повеќе и ме брзаат. Само јас нив да ги чекам да гледаат. После не сакаат да седнеме на кафе, а со некој друг ќе седнат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Порано никако не одев сама. Ко помала мораше со мајка ми (ок, пошто таа плаќаше), а малце повозрасна строго со друштво за, нели, да те тешат дека ок ти стои нештото или да ти кажат според нивен вкус како ти стои. Затоа и стилот ми одеше на никаде (па и изборот беше шашав).

Сега преферирам сама. Убаво си гледам, полека, знам што сакам и што барам, што бои и модели ми стојат, каков материјал ми стои и да не е некој што за две перења ќе стане никаков. Уживам сама да шетам по продавници.
Со друштво одам ретко, претежно кога веќе сум разгледала и одам со намера да го купам нештото. Мнооогу ретко прашувам за совет, а тоа е претежно ако се двоумам за боја или дали нештото вреди за парите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScoobyDoo