1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На шопинг - сами или во друштво?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 10 април 2012.

 1. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Зависно што ќе купувам.Ако одам за фармерки секогаш одам со друштво,да ми кажат како ми стојат.
  А кога купувам друго повеќе си одам сама.:)
   
 2. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Сам одам кога сум нерасположен или излегувам од дома затоа што едноставно морам или ми е досадно - па со слушалките и низ ГТЦ, Рамстор, Соравиа шетам, пробувам, завршувам.

  Ако не одам сам - одам со една пријателка. Преферирам да одам со неа и само со неа зошто околу неа се чувствувам многу опуштено. Одозгора на тоа искрена е кога ќе и побарам мислење, не се жали постојано за времето, дали и е топло или ладно. Не кука дека ја болат нозете или дека е гладна/жедна. Кога ќе се договориме да одиме спремни сме и двајцата на тоа дека може ќе ни одземе многу време. Има смисла на хумор, знае да се забавува, знае да помогне и е една од оние пријатели со кои можам да зборувам подолго време без незгодни паузи, без да ќутиме и двајцата и да гледаме наоколу.

  Истото и јас го правам за неа.
   
 3. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Со сестра ми најчесто :)
   
 4. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Исто и јас :trepka
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Барем со уште еден со мене, сама мразам да одам било каде, не само на шопинг
   
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па со друштво мислам дека е многу боље има смеење и заебанции повеке :biggrin
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  зависи ,некогаш сакам сама да си прошетам да се задржам онолку долго колку што сакам во продавница без да малтретирам некој да ме чека....
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не купувам од мојот град, речиси цела облека ми е од Словенија и Холандија/Германија. :D Купени од вујко ми или татко ми, порачани од мене што се видени во некој каталог или па објаснам што сакам и тоа ми купат. Барем знам од таму поквалитетно носам, а и поефтино е секако (кога е на акција).
  Кога треба нешто да купам ретко купувам од мојот град почесто од Штип купувам, мама не ја трпам она повеќе критикува, но барем знам искрено ќе ми каже. Некој пат послушам, а почесто си купувам тоа што си сакам- па јас ќе го носам не таа. :D Тато ми вика еве ти пари купи си што сакаш.
  Од мојот град кога купувам одам најчесто со братучетка ми, ептен е срце ќе ми каже што мисли. А и тука некаде ни се стиловите.
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Морам сама пошто другарките не ми го разбираат стилот. Евентуално со сестра ми пошто она точно знае што сакам и како ќе ми стои. И плус не напиња воопшто, напротив, многу ми е забавен шопингот со нејзе :igra
   
 10. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Поубаво ми е кога одам на шопинг со другарки..често знам да избрзам за да купам нешто па тие се тука да ми дадат совет исто така кога се двоумам се тука да ми помогнат да изберам
   

Сподели: