На шопинг - сами или во друштво?

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Зависно што ќе купувам.Ако одам за фармерки секогаш одам со друштво,да ми кажат како ми стојат.
А кога купувам друго повеќе си одам сама.:)
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Сам одам кога сум нерасположен или излегувам од дома затоа што едноставно морам или ми е досадно - па со слушалките и низ ГТЦ, Рамстор, Соравиа шетам, пробувам, завршувам.

Ако не одам сам - одам со една пријателка. Преферирам да одам со неа и само со неа зошто околу неа се чувствувам многу опуштено. Одозгора на тоа искрена е кога ќе и побарам мислење, не се жали постојано за времето, дали и е топло или ладно. Не кука дека ја болат нозете или дека е гладна/жедна. Кога ќе се договориме да одиме спремни сме и двајцата на тоа дека може ќе ни одземе многу време. Има смисла на хумор, знае да се забавува, знае да помогне и е една од оние пријатели со кои можам да зборувам подолго време без незгодни паузи, без да ќутиме и двајцата и да гледаме наоколу.

Истото и јас го правам за неа.
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
Сама неможам да одам затоа што ми е потребно друштво....За шопиг си ја земам секогаш мама затоа што само она може да ме трпи и нејзиното мислење ми е најверодостојно....Жената си има вкус и знае што е убаво а што не .... :)
Исто и јас :trepka
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Барем со уште еден со мене, сама мразам да одам било каде, не само на шопинг
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
зависи ,некогаш сакам сама да си прошетам да се задржам онолку долго колку што сакам во продавница без да малтретирам некој да ме чека....
 
  • Like
Реакции: cece17

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Не купувам од мојот град, речиси цела облека ми е од Словенија и Холандија/Германија. :D Купени од вујко ми или татко ми, порачани од мене што се видени во некој каталог или па објаснам што сакам и тоа ми купат. Барем знам од таму поквалитетно носам, а и поефтино е секако (кога е на акција).
Кога треба нешто да купам ретко купувам од мојот град почесто од Штип купувам, мама не ја трпам она повеќе критикува, но барем знам искрено ќе ми каже. Некој пат послушам, а почесто си купувам тоа што си сакам- па јас ќе го носам не таа. :D Тато ми вика еве ти пари купи си што сакаш.
Од мојот град кога купувам одам најчесто со братучетка ми, ептен е срце ќе ми каже што мисли. А и тука некаде ни се стиловите.
 
  • Like
Реакции: Maks

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
Морам сама пошто другарките не ми го разбираат стилот. Евентуално со сестра ми пошто она точно знае што сакам и како ќе ми стои. И плус не напиња воопшто, напротив, многу ми е забавен шопингот со нејзе :igra
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Поубаво ми е кога одам на шопинг со другарки..често знам да избрзам за да купам нешто па тие се тука да ми дадат совет исто така кога се двоумам се тука да ми помогнат да изберам