1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На шопинг - сами или во друштво?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 10 април 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Со кого одите на шопинг, сами, со другар(к)и, со родител...?
  Зошто?
  Дали при купувањето прашувате за совет, па затоа и носите друштво со себе?
  Колку ви е релевантно тоа мислење?
  Дали сакате да бидете нечие друштво за време на шопинг?

  Јас лично обожавам да одам сама на шопинг. Без никој да ми „соли“ памет, без никој да ми виси над глава и да ми брои колку трошам. Во случаи кога купувам нешто поважно, да речеме облека на некоја пригода, тогаш ја носам мајка ми со себе. Нејзиното мислење повеќе ми значи и поверодостојно ми е отколку на некоја другарка...
   
  На Alley3112 и Scars им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  исто и јас :)
   
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  најубаво сам или барем една персона со тебе...ама онака што е спремна за експериментирање...а не на секоја зелена или пинк боја да крева паника..
  бев друштво за шопинг пред некој ден на мојата кумашинка....
  ГТЦ у Шкуп го шетавме само 4часа...од први до трети спрат...значи секоја продавница
  и замислете не најдовме ништо :eek
  тоа е според мене претиеризам....
  бараш нешто , а уствари незнаеш ни сам што сакаш...
  би одела пак имам кондиција за шетање и живци за трпење...ама незнам у кој филм влага...стварно...
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Сама не сакам да одам, морам да имам една другарка, за да ми помогне... мајка ми не можам да ја земам со мене, бидејќи ќе ме изнервира, немаме ист вкус, односно немаме воопшто ист вкус и затоа...:biggrin
   
  На КрисТина К. и Ludaca им се допаѓа ова.
 5. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  секогаш правам друштво на некој од другариве коа идат да купуваат нешо, а за мене коа си зимам сакам сам да идам
   
 6. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Сама неможам да одам затоа што ми е потребно друштво....За шопиг си ја земам секогаш мама затоа што само она може да ме трпи и нејзиното мислење ми е најверодостојно....Жената си има вкус и знае што е убаво а што не .... :)
   
  На Aaliyah и Caci им се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па одам и сам и со друштво. Кога како.
   
 8. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Понекогаш одам сама а понекогаш со мајками. Така сум навикната, сама најчесто ако имам работа во град па да пројдам низ некое дуќанче и да ѕирнам што има. ;) сега си купив и убави маички за велигден :)
   
 9. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Скоро секогаш со другарка, една ми е доволна колку да ми каже мислење како ми стои тоа што го купувам,ако се двоумам да помогне во изборот :biggrin
  Сакам да бидам друштво на моите другарки,ама нејќам цел ден да ги шетам сите продавници за една работа што 100 пати ќе ја проба а на крај да се случи и да не ја купи...
   
 10. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Секогаш одам сама на шопинг, зашто да водам некој да ми кажува ова како ми стои или да ми помага во изборот , сама гледам што ми стои и што ми е убаво, така на раат најубаво си поминувам:biggrin
   

Сподели: