1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  На кој мобилен оператор сте претплатник? И дали сте задоволни од него?
  Јас до пред некој месец бев на VIP, имаат најефтина понуда, но мрежата им е крш. Можам да си се слушам самата себе како зборувам :D
  А сега сум на T-mobile, стабилна мрежа, имам опција да зборувам со сите мрежи за 1 денар, убави понуди.
   
  На Dee Dee и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  На вип сум и ок ми е..ма да ми немаат голем избор на телефони..
   
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  На "Немам телефон" го акнав од еден во самоодбрана, иначе на VIP бев.. Мрежа катастрофа, ама затоа дрдлаш цело време и имаш гратиси додека на другине да се плашиш на сред муабет да не ти снема кредит.
  Не ми се случувало често да снема мрежа, ама и не е факт кој треба да се занемари..
   
  На Marrie и Hexasto им се допаѓа ова.
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  На t-mobile сум веќе 7 години, и сакам да се префрлам, некако многу кредит ми оди... ама ќе видиме можеби понатака :)
   
  На Dee Dee и Marrie им се допаѓа ова.
 5. .M_

  .M_ Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  17
  На ВИП, се добро е што има на гаге за зборување, ама што корист од тоа ко на моменти шушти и не се разбира што ти зборуваат. Ама ај ќе се средат ваљда.
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  на вип, затоа што повеќето се , и ефтино е и ми вртат :)
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  На Vip, најевтини се јбг...
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  T-Mobile :) Многу сум задоволен.
  Инаку за сите корисници на ВИП, една информација. Мрежата која што ја користи ВИП е на Т-Моbile, во тек е изградба на нивна сопствена мрежа. Би требало оваа година да биде завршена.
   
  На Dee Dee и Marrie им се допаѓа ова.
 9. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  вип,вип сите сме на вип....си спијам на телефон плакам 295 месечно....лепота
   
  На filigran му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Дали сум единствена на ONE? Супер е да ви кажам, и мрежа и се :D
   
  На smeker и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: