На кој мобилен оператор сте претплатник?

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
На кој мобилен оператор сте претплатник? И дали сте задоволни од него?
Јас до пред некој месец бев на VIP, имаат најефтина понуда, но мрежата им е крш. Можам да си се слушам самата себе како зборувам :D
А сега сум на T-mobile, стабилна мрежа, имам опција да зборувам со сите мрежи за 1 денар, убави понуди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
На "Немам телефон" го акнав од еден во самоодбрана, иначе на VIP бев.. Мрежа катастрофа, ама затоа дрдлаш цело време и имаш гратиси додека на другине да се плашиш на сред муабет да не ти снема кредит.
Не ми се случувало често да снема мрежа, ама и не е факт кој треба да се занемари..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie and Hexasto

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
На t-mobile сум веќе 7 години, и сакам да се префрлам, некако многу кредит ми оди... ама ќе видиме можеби понатака :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Marrie

.M_

Староседелец
15 февруари 2012
35
17
1,008
33
На ВИП, се добро е што има на гаге за зборување, ама што корист од тоа ко на моменти шушти и не се разбира што ти зборуваат. Ама ај ќе се средат ваљда.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
T-Mobile :) Многу сум задоволен.
Инаку за сите корисници на ВИП, една информација. Мрежата која што ја користи ВИП е на Т-Моbile, во тек е изградба на нивна сопствена мрежа. Би требало оваа година да биде завршена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Marrie

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
вип,вип сите сме на вип....си спијам на телефон плакам 295 месечно....лепота
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: filigran