1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Pisces

  Pisces Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  40
  One(think)
   
  На Mnogo Bitno и Kisserboy им се допаѓа ова.
 2. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Во роаминг сум сега, сигурно несвесно сум отишол во странство.:frantic
   
  На Ѕид на плачот, Mnogo Bitno и escape им се допаѓа ова.
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Oстри си ги нервите, ќе ти требаат периодов, посебно кога ќе ја видиш сметката :D
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  На припеид сум :mstickle на непознат оператор. R на мрежа. брее и фрекфенциите ги продадоа. (smoke)
   
  На Ѕид на плачот и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Ех ништо ново со продажбата, навикнати сме и ти се спаси сепак :)
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  ONE :kafe:cool:
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Т мобиле
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Vip MK / Lycamobile MK
   
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  На Вип сум претплатена.Меѓутоа не сум задоволна зашто везден ми стигаат пораки за активација на 200 мегабајти интернет.Не го трошам интернетот од телефон толку многу,а плаќам бајѓи пари за таа услуга.Срамота.:besen
   

Сподели: