1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кој мобилен оператор сте претплатник?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
 3. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Вип крадците. Секој ден се молам да пропаднат.
   
 5. balletshoes

  balletshoes Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
 7. citiesinflames

  citiesinflames Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  едниот на вип другиоут на оне. али од оне сум презадоволна:cool:, за разлика од випот:facepalm2
   
 8. Nekoja Devojka

  Nekoja Devojka Нов член

  Зачленет на:
  4 септември 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Аман бе, јас сум на Вип и немам никаков проблем.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
 10. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  последен месец на ОНЕ, ONE.VIP од 01.10.2015
   

Сподели: