Модни додатоци

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Број еден дефинитивно ми се марамите. Секакви големини, бои и дезени. Веќе ни сама не знам колку ги имам дома.
Oh, heaven!


2. Ланчиња и нараквици, првенствено со повеќе ланци т.е. врзуваљки, ко што милувам да ги викам, но, за жал, преретко ги наоѓам по нашиве продавници. :(


3. Ракавици со отворени (без) прсти. Додуша два пара ги имам само, ама си ги сакам.(inlove)
 
  • Like
Реакции: Bibi@

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Да , користам многу додатоци ...се што се вклопува во мојот стил....не сум роб на новите модни трендови ама постојано има работи кои што ми одговараат . Еве неколку од моите лични модни асесоари...инаку фетиш ми се очилата за сонце..15 години немам излезено до дома без очила за сонце.)
295620_4835679769718_86551726_n.jpg295620_4835679769718_86551726_n.jpg
 
  • Like
Реакции: Хоуп* and JaMi

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Секаков рачно направен накит.
Менѓуши посебно.
Има еден пазар каде доаѓаат луѓе со рачни изработки и секоја недела купувам менѓуши.
Ги имам во сите можни бои и форми(најчесто камења како малахит,цитрин,камен на месечината итн.)
Прстените им се мммм...ама бараат по 70-80€ за добар прстен :(
Најдов нешто што го купив на една другарка за поклон баш од тој пазар.

Месечев камен:)
1186348_583751511685870_821552889_n.jpg
 
  • Like
Реакции: Redhead, Luckky and JaMi