1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Тазе албумче од скопскиот состав Gargoyles. Стилот е sludge/blackened thrash метал.

   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Колку е моќна песанта
   
 3. TheSaint

  TheSaint Нов член

  Зачленет на:
  9 ноември 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  13
  Македонската музика умира полека. Сметам дека со текот на времето е се помалку и помалку слушана и најчесто е заменета со соседската музика(читај српско). Според мене, златната ера на македонската музика беше помеѓу крајот на 90те до 2000те. Од тогаш па наваму, ништо ново и позначително.
   
  На Swatkata и popnable им се допаѓа ова.
 4. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
   
  На popnable му/ѝ се допаѓа ова.
 6. popnable

  popnable Нов член

  Зачленет на:
  11 мај 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 7. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Еве 2018 сме и не умира македонската музика. Можеби нема голема слушаност но сепак колку толку се ажурира со нови песни. Не е нешто сјајно но се наоѓа и интересно за слушање, сепак вкусови се во прашање.

  Нешто ново со доста гледаност и слушаност на Јутјуб


  Сепак мора да се даде на внимане на алтернативнатга музика, музика која се разликува од оваа секојдневно што се врти по радио станиците. Сите македонски радио станици мора покрај таа секојдневна македонска музика да ја вртат и алтернативната. Мора да се направи еден тв музички канал, некоја организација за продажба на македонската музика цд албуми. Со еден збор фали маркетинг.
  Хрватите и србите се утепаа на нивни радио станици и тв канали вртење нивна музика често во текот на еден ден, кај нас е тоа многу слабо.
   
  #287 Marcello, 21 август 2018
  Последна промена: 21 август 2018
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Нешто од 80-те :)
   

Сподели: