1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 2. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
 3. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  јас мразам турбо-фолк
  луѓето со потпросечна интелигенција слушат турбо-фолк
   
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Ova ti e pilence moe Makedonska narodna muzika. Vakvi na svadbi se igraat znaes.. Oro se igra na ovie..
  Mi tekna sega oti moeto drustvo se na rod den i sigurno ovaa pesna ja pustaat.. Omilena i e na slavenickata :D
  Ova ne e turbo folk mala.
  http://www.communitycounselingservices.org/images/root/tasting_words.jpg
   
 5. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  da be, tekstovite se najprosto nesto sto go imam slusnato, DA gi sitrebeme narodnjacite da gi oziveeme rokerite
  mladi lugje vo narodnjacki klub, pogolemo sranje nemam videno na vekot, lol
  samo zajdi zajdi ja cenam i dejgidi ludi mladi godini, bidejki ima smisla a toa se makedonski tradicionalni
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Само без навреди Те молам, јас си слушам и си:svirka
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  ^ :patos:patos:patos Кој бенд човече.

  Македонски треш метал.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  се колнам во себе, ова е нешто што првпат го слушам, првпат дознавам дека постојат овие песни
   

Сподели: