1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонска музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Колку често слуашате Македонска музика?
  Кои пејачи/групи ви се омилени?
  Мислите ли дека во Македонија има квалитетни музичари?

  Јас би рекла дека во Македонија има добри пејачи и групи, би ги наброила Фолтин,Суперхикс, Леб и сол,Нокаут, Архангел, Ареа, Тоше Проески, Калиопи, Владо Јаневски и многу други.


  http://www.youtube.com/watch?v=GlmJuLmNJfU
   
  На Swatkata, kizzo, Marchisio и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Оваа ми се допаѓа и уште неколку други..
   
  На Swatkata, Брида, kizzo и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Да слушам и македонска музика... имаме доста квалитетно пеачи/ки само што кај нас нема кој да финансира... Како најдобри според мене би ги издвоила: Тоше, Калиопи, Каролина... Исто така многу ги сакам и слушам македонските евергрини :smug
   
  На Swatkata и filip7_doh им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  сара песната не заборавај ми е уба ама од ај кју и леа... 100 пати мие поуба од таа на калиопи. и плус то леа е 100 поуба до калиопи...:)
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071

  Јас вчера прв пат ја слушнав и се согласувам со тебе. Леа има каректеристичен глас и ептен и одговара песната. :)
   
  На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Слушам македонска музика. Имаме доста добри и докажани пеjачи од кои би ги издвоил Тоше, Владо, Каролина... Во последно време многу често го слушам ова
   
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ремек дело ама ретко кој ја знае песната идодека кеш кеш на онаа шо до пред некое време месец два пееше во перон - битола (јавна и приватна куќа if you know what i mean) има по 200-300 илјади гледања а ова има само 40 илјади.... фак дис шит....
   
  На Female, Succubus, InnaLaurie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Влатко Лозаноски е исто така добар, не знам дали некој го спомна.
  А од останатите, Тоше Проески, Каролина, Калиопи, Нокаут, Ареа, Суперхикс, Тавитијанови, последниот албум им е многу, многу добар.. обожавам да ги слушам македонските евергрини, посебно "Сонце за три светови", "Признавам", "Скитник"..
  А, овие ДНК, Тамара и останата компанија во никој случај ни ги слушам, ни ќе ги слушам.
   
  На filip7_doh, marjan и Selma им се допаѓа ова.
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Фолтин, Суперхикс, Нокаут, Тоше Проески, Калиопи, Владо Јаневски, Ѓорѓи Крстевски и сите убави македонски народни песни :)
   
  На InnaLaurie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
   
  На smeker и Party Poison им се допаѓа ова.

Сподели: