Македонска музика

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Колку често слуашате Македонска музика?
Кои пејачи/групи ви се омилени?
Мислите ли дека во Македонија има квалитетни музичари?

Јас би рекла дека во Македонија има добри пејачи и групи, би ги наброила Фолтин,Суперхикс, Леб и сол,Нокаут, Архангел, Ареа, Тоше Проески, Калиопи, Владо Јаневски и многу други.

http://www.youtube.com/watch?v=GlmJuLmNJfU
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Да слушам и македонска музика... имаме доста квалитетно пеачи/ки само што кај нас нема кој да финансира... Како најдобри според мене би ги издвоила: Тоше, Калиопи, Каролина... Исто така многу ги сакам и слушам македонските евергрини :smug
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Swatkata and filip7_doh

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
сара песната не заборавај ми е уба ама од ај кју и леа... 100 пати мие поуба од таа на калиопи. и плус то леа е 100 поуба до калиопи...:)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
сара песната не заборавај ми е уба ама од ај кју и леа... 100 пати мие поуба од таа на калиопи. и плус то леа е 100 поуба до калиопи...:)
Јас вчера прв пат ја слушнав и се согласувам со тебе. Леа има каректеристичен глас и ептен и одговара песната. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Слушам македонска музика. Имаме доста добри и докажани пеjачи од кои би ги издвоил Тоше, Владо, Каролина... Во последно време многу често го слушам ова
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
ремек дело ама ретко кој ја знае песната идодека кеш кеш на онаа шо до пред некое време месец два пееше во перон - битола (јавна и приватна куќа if you know what i mean) има по 200-300 илјади гледања а ова има само 40 илјади.... фак дис шит....
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Влатко Лозаноски е исто така добар, не знам дали некој го спомна.
А од останатите, Тоше Проески, Каролина, Калиопи, Нокаут, Ареа, Суперхикс, Тавитијанови, последниот албум им е многу, многу добар.. обожавам да ги слушам македонските евергрини, посебно "Сонце за три светови", "Признавам", "Скитник"..
А, овие ДНК, Тамара и останата компанија во никој случај ни ги слушам, ни ќе ги слушам.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Фолтин, Суперхикс, Нокаут, Тоше Проески, Калиопи, Владо Јаневски, Ѓорѓи Крстевски и сите убави македонски народни песни :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie