Македонска кошаркарска репрезентација

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Мислам дека Electra го начука најреалниот и се нај коментар (y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Е ме нервира кога се гледа дека некои две чисти немаат од кошарка, а си даваат за право да коментираат.
Не само овде, туку општо интернетов се наполни со експерти од сите страни.
Луѓе бре, сте фатиле вие баскет? Сте играле ли вие саат ипол кошарка? Да трчате постојано од еден до друг крај и на вас да се надева целата нација? Да се нервирате од фактот што ја сносувате сета тежина, па згора и’ лични од ракав да ви делат?
Сте играле. Во Прибилци. Смирете страсти ебаго.
И пред да го добијам очекуваниот коментар: А ти па демек знаеш, си играла ли?
Да, сум, инаку би била контрадикторна в крај. Знам колку е тешко, и знам колку боли ова шамарање од страна на некој што го дрвел со грицки и пиво, дури јас сум се запотувала да му го усреќам газот за после да ми изиграва квази-патриот.
Патриоти сме само при победа нели? Само тогаш сме горди Македонци. Их, ќе се скапеме од чукање у груда.
Тоа им е работа, ако не бидат професионални во својата област нека одат нека бараат друга работа, нека бидат плочкари на пример. Да направиш преднос 20 разлика и да изгубиш- срамота е за светов а не за себе.
Околу патриотите и победата, да јас се радувам на победа, а се нервирам на пораз... мразам лузери повеќе и од хејтери.
Пс. Јас сум роден победник, работите во кои не сум професионалец и не умеам да ги направам, не се ни обидувам. Срамота е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Еднаш изгубија и одма почнавте еб:cenzuraго :S
Без разлика дали биле битни или небитни утакмици статистикава вака кажува:
Од 3 изиграни, 2 порази.... еднаш изгубија?:eek
Процентуално 66,6% се лузери и 33,3% се goodfellas
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Мајорче, за плочки лепење има и одлепи, па пак залепи. Има неограничено време и само 2 „играчи“, а овде нема назад.
Да ти летаат тебе двометраши пред очи и во дел од секунда да се снаоѓаш кај да гаѓаш, богами и не е лесно ко што изгледа на ТВ. Ние го гледаме ваму целиот терен, нормално дека ќе сме алфа судии.
А од тим во чии редови се наоѓаат и НБА играчи не можеш да очекуваш да изгуби од нација која вчера пркнала на кошаркарски план. И повеќе од одлични сме со оваа генерација кошаркари, ама има уште леб да јадеме.
Уште од почеток се приметуваше тактиката. Мислиш дека тие се напија магичен напиток за второто полувреме?
Јок бре. Планот им беше да не’ исцрпат и да ни дадат надеж дека ќе тепаме. Им успеа.
Колку само намерно промашуваа. Колку само се преправаа дека имаат две леви. Па таа лажна млитавост.
Не знам колку приметивте, ама што мислите, зошто Гарсија толку се фрлаше и сакаше да се тепа?
Батето умираше пробувајќи да се исконтролира да не ја покаже правата агресивност уште веднаш.
А на нашиве тоа им годеше, мислеа тоа е се’ што овие можат, па запнаа што поголема разлика да направат и се исцрпија.

Е после фати интересното. После се покажаа вистинските лица.
Паметно си молчеа и си се чуваа за второ полувреме. А со помош на Канаѓанецот, си го добија саканото.
Колку само немаше основи за слободни.
Бо го лупнаа тројца на земја, направија една „мртва“, и ништо работа. Пу-пу, не се важи.
На орангутаниве некој со рака да им замавнеше над глава, одма фаул, па уште и 3 слободни им дадоа еднаш.
Епа и баба ми од гробишта да воскресне, би го победила Шекил О`Нил на таков педерски начин.
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Мајорче, за плочки лепење има и одлепи, па пак залепи. Има неограничено време и само 2 „играчи“, а овде нема назад.
Да ти летаат тебе двометраши пред очи и во дел од секунда да се снаоѓаш кај да гаѓаш, богами и не е лесно ко што изгледа на ТВ. Ние го гледаме ваму целиот терен, нормално дека ќе сме алфа судии.
А од тим во чии редови се наоѓаат и НБА играчи не можеш да очекуваш да изгуби од нација која вчера пркнала на кошаркарски план. И повеќе од одлични сме со оваа генерација кошаркари, ама има уште леб да јадеме.
Уште од почеток се приметуваше тактиката. Мислиш дека тие се напија магичен напиток за второто полувреме?
Јок бре. Планот им беше да не’ исцрпат и да ни дадат надеж дека ќе тепаме. Им успеа.
Колку само намерно промашуваа. Колку само се преправаа дека имаат две леви. Па таа лажна млитавост.
Не знам колку приметивте, ама што мислите, зошто Гарсија толку се фрлаше и сакаше да се тепа?
Батето умираше пробувајќи да се исконтролира да не ја покаже правата агресивност уште веднаш.
А на нашиве тоа им годеше, мислеа тоа е се’ што овие можат, па запнаа што поголема разлика да направат и се исцрпија.

Е после фати интересното. После се покажаа вистинските лица.
Паметно си молчеа и си се чуваа за второ полувреме. А со помош на Канаѓанецот, си го добија саканото.
Колку само немаше основи за слободни.
Бо го лупнаа тројца на земја, направија една „мртва“, и ништо работа. Пу-пу, не се важи.
На орангутаниве некој со рака да им замавнеше над глава, одма фаул, па уште и 3 слободни им дадоа еднаш.
Епа и баба ми од гробишта да воскресне, би го победила Шекил О`Нил на таков педерски начин.
Не те мрзи да пишуваш :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Snow оти нема прашалник, нема да го сфатам ко прашање. А и онака е очигледно дека одговорот е „Не ме мрзи“ :)
Кога веќе сум тука и сум решила да пишам + имам искуство, поарно ќе пишам подолг пост во кој ќе пробам да си ја искажам поентата, отколку да плескам безвезе само колку да се контрам или колку да ме има на темава. (wasntme)
Не ме сфаќај лично, кажувам само како е подобро да се постапи од моја гледна точка.

Се извинувам за оф топик, нема веќе. Ама некултурно беше да не одговорам. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and slb_bobo

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
33
Чајџилница
Македонска работа водиш 20+ ,после губиш никогаш нема да се тргне тој синром од македонските спортисти во крвта ние е тоа
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Зошто секогаш судиите (или некој друг) ни е крив? Зошто бараме оправдание да си го исчистиме образот! Како можеше Бо најнормално да си игра и да се труди да не донесе до победа? Да не дискриминираат белци?! И да, нема да славам пораз, а тоа не ме прави помалку патриот. Всушност, мразам "патриоти" што се горди на пораз. Демек, леле до каде стигнавме, за нашава државичка и тоа е успех... тоа е тој дух на лузерите што се задоволуваат со трошки. И ќе ги осудувам кога прават фатални грешки, зошто тоа им е работата, они се кошаркарите, не јас или ти, нема простор за оправдување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: m.o.p. and jovanKH2O

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
без навреди изгубиле изгубиле тоа е не можеме да промениме,и покрај поразот ја имаат мојата подршка ако верувам и на вас,бидејќи го заслужуваат тоа се сеќавате ли кога бевме да ги пречекаме херојски за освоеното 4 место во литванија, а сега не треба да плукаме по нив туку да ги охрабриме да ни донесат нови успеси
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and emzzy