Македонска кошаркарска репрезентација

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Аајдеее одма сега плукање по нив ццц...ништо да не се ценело...тоа ти е,македонска работа(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Гарсија вечерва ко Наваро во полуфиналето на Европското. Нè наполна. (worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не се вика така одма..
До вчера не изгубија ниту еднаш..
Прв пат изгубиле и одма почнете со пцовки.

Како прво, не е пцовка.
Како второ, да, лузери се. Да немаа шанса, немаше да плукам по нив. Да се трудеа вистински... После водење со плус 25 да изгубиш со минус 10?? ЛУЗЕРИ! Способни се да победат, не го негирам тоа, ама чист идиотизам се случи. Тоа ти е македонска работа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Како прво, не е пцовка.
Како второ, да, лузери се. Да немаа шанса, немаше да плукам по нив. Да се трудеа вистински... После водење со плус 25 да изгубиш со минус 10?? ЛУЗЕРИ! Способни се да победат, не го негирам тоа, ама чист идиотизам се случи. Тоа ти е македонска работа.
Судијата зае:cenzuraа работа...;)
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
^
^
Прифативме агресивна и брза игра во вториот дел од третата четвртина, се носевме кош за кош 3-4 минути... и толку!
Изгоревме, не сме ние за брза игра, особено не во спорт каде нападот си трае „фино-лепо“ 24 секунди; што, судијата и нив да не ќе ти ги скрати? Кога почнаа нашиве (да се обидуваат) да се над-трчуваат со Доминиканците, пред очи ми се појавија ракометарите на европското, во натпреварот против Данска. Кога водевме 6 разлика, и тие почнаа да играат брза игра, а ние прифативме. Се носевме 5-6 минути, и потоа предноста почна да се топи, замина во неповрат. Тоа, надополнето со изразената пристрасност на судијата, и што сакаш повеќе? :)

ПС. И да, факт е дека водевме 20 поени (дваесет).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum