Лагата на убавината

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Престанувам да ја следам темава. Кога и да почнам да пишувам нешто, стигнувам до 30-ти ред некаде, се препрочитувам и си викам „Мееех, ај заеби нека прават што знаат“. Имам премногу замерки и прашања. Ќе поставам само едно, од лично искуство.
Дали ако има IQ 140 мора да реди 10-ки на факултет?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and lady_blue

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
не бе, мене ми е навистина симпатична
и едвај чекам да напише нешто ново, најискрено
има во неа нешто бунтовно
но и исто толку нешто исплашено
воопшто не ми пречи нејзиното размислување ниту начинот на изразување
само има една работа
кога човек изнесува одреден став, треба да е подготвен да го одбрани
исто така, треба да е доволно „широк“ да си остави резерва дека можеби и не е во право
не мислам дека низ коментарите треба да ги ублажува работите
ако сум толку сигурна во себе и сум решила да напаѓам, тогаш напаѓам бре
нормално дека некој ќе ми возврати со иста, а неретко и во поголема мера
е тука е цаката
ако сум навистина она што сакам да покажам дека сум, тогаш ќе најдам начин да се извлечам, без да се заплеткам
без разлика дали победувам или губам
Се согласувам :)
Но ете,уште е млада и се кали.
Мило ми е што е дел од нас овде на форумов,па сите ке учиме едни од други по нешто.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Престанувам да ја следам темава. Кога и да почнам да пишувам нешто, стигнувам до 30-ти ред некаде, се препрочитувам и си викам „Мееех, ај заеби нека прават што знаат“. Имам премногу замерки и прашања. Ќе поставам само едно, од лично искуство.
Дали ако има IQ 140 мора да реди 10-ки на факултет?
Не само што немора...туку одговорот е Не,од причина што едното нема врска со другото и обратно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deviously Devilish

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ма не и се кратки нозете на лагата. Ја пожарникарчево мое 8 години го лажам дека руката ми е вагина.
Патем,на место е колумната,језда не сум фан на преголемо драматизирање на речениците со цел да се даде на тежина,ама поентата е доловена. И искрено,ме нервираат изразине сапиосексуалност,таквиосексуалност,онаквиосексуалност. Боље да пробаме да НЕ смислуваме посебно име за секој фетиш и необичен turn-on,чисто колку да има име и да звучи кул.
 

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
30
не бе, мене ми е навистина симпатична
и едвај чекам да напише нешто ново, најискрено
има во неа нешто бунтовно
но и исто толку нешто исплашено
воопшто не ми пречи нејзиното размислување ниту начинот на изразување
само има една работа
кога човек изнесува одреден став, треба да е подготвен да го одбрани
исто така, треба да е доволно „широк“ да си остави резерва дека можеби и не е во право
не мислам дека низ коментарите треба да ги ублажува работите
ако сум толку сигурна во себе и сум решила да напаѓам, тогаш напаѓам бре
нормално дека некој ќе ми возврати со иста, а неретко и во поголема мера
е тука е цаката
ако сум навистина она што сакам да покажам дека сум, тогаш ќе најдам начин да се извлечам, без да се заплеткам
без разлика дали победувам или губам


Не ублажувам туку кажувам од друг аспект за да свати тој што мислам дека не сватил. И искрено знам многу да се изиритирам од...да не речам сеа глупавост на несваќање, знам дека сте побистри од тоа, туку од намерното бодење. Ај сеа сите да се запнеме ко пијан за плот и да се испоколеме овде со коментари ако не? Затоа се трудам да ти го опишам нештото од друга страна или да дообјаснам за да разбереш за мојот став а не да се колеме. Си оставам јас место за критика и за грешка и за извини, има многу наврати на тоа проверете. Но ништо не иде со колење.
 

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
30
Ма не и се кратки нозете на лагата. Ја пожарникарчево мое 8 години го лажам дека руката ми е вагина.
Патем,на место е колумната,језда не сум фан на преголемо драматизирање на речениците со цел да се даде на тежина,ама поентата е доловена. И искрено,ме нервираат изразине сапиосексуалност,таквиосексуалност,онаквиосексуалност. Боље да пробаме да НЕ смислуваме посебно име за секој фетиш и необичен turn-on,чисто колку да има име и да звучи кул.


Не е фетиш тоа, ама глупо е да незнаеш на што си и да неможеш да се дефинираш и да луташ изгубен. Грдо е. Мене ми е мило што има термини , камо да има за се да се смислат.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не само што немора...туку одговорот е Не,од причина што едното нема врска со другото и обратно.
melpomena Не ми го кажувај тоа мене, тоа кажи и` го на авторкава.

Има работи кој јас ги вреднувам како попаметни од некој други. Особено оние кој многу многу не ми одат. Ако знае математика, ако реди десетки, ако се истакнува а и општо, мора да е севкупен карактерно. Затоа сум имала малку партнери.

Не, стварно не можам да не искоментирам. Ај вака девојче. Јас имам колеги кои имаат натпросечна интелигенција. Математика знаат и повеќе од колку што треба, но сепак не редат десетки затоа што десетки ретко се показател на знаење туку повеќе на учење на памет или препишување. Мхм, дури и математика некои успеваат да учат напамет. Како што еден мој професор милува да каже „Јас највеќе почитувам 6-ки и 7-мици. Сфатиле она што треба да се сфати и напишале. Деветки и десетки, или препишале или научиле напамет и сигурно ги допрашувам усно да ми објаснат што разбрале.“ :) Мило ми е, до следно читање.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Не е фетиш тоа, ама глупо е да незнаеш на што си и да неможеш да се дефинираш и да луташ изгубен. Грдо е. Мене ми е мило што има термини , камо да има за се да се смислат.
Kaко чедо да не можам да го дефинирам? Самиот поим Сапиосексуалност има своја дефиниција,се палиш на интелигенција,тоа што не го сфаќам е што мора се да се сведе на еден збор за да звучи поопасно. Зошто мора на некој да му кажеш јас сум сапиосексуалка а не јас се палам на интелигентни мушки? Едно е да се поедностават некои ствари,друго е све живо да се разграничуе и да се носат нови термини. Ретардирано е. Затоа што обратно од тоа што го мислиш,со тоа не го поедноставуваш туку го комплицираш. Зошто многу од нив нема да знаат што по ѓаволите е тоа сапиосексуалност.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Не ублажувам туку кажувам од друг аспект за да свати тој што мислам дека не сватил. И искрено знам многу да се изиритирам од...да не речам сеа глупавост на несваќање, знам дека сте побистри од тоа, туку од намерното бодење. Ај сеа сите да се запнеме ко пијан за плот и да се испоколеме овде со коментари ако не? Затоа се трудам да ти го опишам нештото од друга страна или да дообјаснам за да разбереш за мојот став а не да се колеме. Си оставам јас место за критика и за грешка и за извини, има многу наврати на тоа проверете. Но ништо не иде со колење.
мила си навистина
а јас најмалку од сѐ настроена за колење
ќе бидам искрена до коска
ти завидувам, на младоста и невиноста и неискуството
и на моментите кои допрва те очекуваат
особено ти завидувам на моментот кога љубовта ќе ти ги побие сите твои вистини и кога ќе сфатиш дека секој од нас е она што е, ни помалку ни повеќе
и дека најмалку е важен терминот во кој би се сместил
ваков сексуалец, онаков сексуалец, сѐ ми е тоа дрн дрн филозофија
сите сме ние различни и поинакви и чудни и необични
но исто толку сме и исти и сосема обични
битно е да бидеш човек
сѐ друго е помалку битно

а она што сакаш да им го посочиш на другите, посочи им го преку своето делување
оти лесно е да се биде силен на зборови
тешко е да се влијае без нив
ама не е невозможно :D