Крај на светот, катаклизми, пророштва...

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
cakar_ulav Грешка сме се разбрале братко. Извини. Извини. Можеби и сум прост - Не знам, ама пак 4то одд го поминав - Таблицата и азбуката ги научив. Не знам дали знаеш во светот на кои луѓе се мисли дека се Масоните. А мислам и дека бев јасен кога кажав дека тие 2 филма се најдолното нешто што сум го гледал и дека ми е срам да коментирам за нив зашто ке ми падне афторитетот како личност.

Мелпомена фала на поддршката. Поздрав.
брат глеј вака по тоа “прости“ се подразбира на луге со им перат мозици
не реков дека ти си таков баш напротив...ме интересират личности како тебе шо има такво размислување
да можеме муабет да си направиме нели да разменеме мислење
извини ти ако те навредив со тоа....али не ми беше тоа поентата
да се надоврзам
2012 викаа дека завршува календарот на маите и затоа ке имало крај на светот....па сеа не било така тогаш почнувала новата ера на маите и нивиот календар шо ти знам шо
имаше и на нет пишеше за тоа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
брат глеј вака по тоа “прости“ се подразбира на луге со им перат мозици
не реков дека ти си таков баш напротив...ме интересират личности како тебе шо има такво размислување
да можеме муабет да си направиме нели да разменеме мислење
извини ти ако те навредив со тоа....али не ми беше тоа поентата
да се надоврзам
2012 викаа дека завршува календарот на маите и затоа ке имало крај на светот....па сеа не било така тогаш почнувала новата ера на маите и нивиот календар шо ти знам шо
имаше и на нет пишеше за тоа :)
Уживај брат некогаш писменото изразување е малку посложено од усменото, но затоа сме тука и ке се поправиме. Човек На Човека Му Е Човек Само Ако Е Човек. :) А луѓето со исперен мозок, верувај подалеку од 2012 и нема ни да стигнат. Веке сите нови филмови кои наводно ни ја прикажуваат и ни разоткриваат тајни за нашата иднина се Жива Америчка Сатанискичка глупост. Поздрав друже и мило ми е што се разбравме. САмо Со разбирање ке ја созбиеме катаклизмата 2012 пред нашата ера :)
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Како па да не.Крајот на светот нема да настане одеднаш,туку крајот на светот ќе настане постепено од еден вирус па друг,од нагли затоплувања,па заладувања итн.Овие филмови дека одеднаш ќе го снема светот за мене се само приказни.:nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Феминистички глупости. Ајде сега брзо ќе дојде декември и сите будали Американци ќе си ги продадат куќите и ќе си останат бездомници зашто инвестирале во анти-реклами за крајот на светот..бла бла бла. Најавен е за во 18часот а повеќе информации во вестите во 19и30часот. Кој ќе преживее ќе раскажува.

Патетично и жално е тоа, колку интернетот може да им го испере мозокот на луѓето.
Нема ништо да се случи сите ќе си седиме дома и ќе си лупаме глава зашто ништо неможеме да запамтиме за испитот.
Не се замарајте со глупости од некои безвредни секти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Феминистички глупости. Ајде сега брзо ќе дојде декември и сите будали Американци ќе си ги продадат куќите и ќе си останат бездомници зашто инвестирале во анти-реклами за крајот на светот..бла бла бла. Најавен е за во 18часот а повеќе информации во вестите во 19и30часот. Кој ќе преживее ќе раскажува.

Патетично и жално е тоа, колку интернетот може да им го испере мозокот на луѓето.
Нема ништо да се случи сите ќе си седиме дома и ќе си лупаме глава зашто ништо неможеме да запамтиме за испитот.
Не се замарајте со глупости од некои безвредни секти.
Феминистички? Приказната за крајот на светот е феминистичко масло? Знаев дека ваква глупост само жена може да измисли. Damn!

:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
2012 нема апсолутно никаква врска со она што го читате на интернет. Сите тие природни катастрофи се случуваат од човечки фактор. Цунамија,активирање на стари вулкани,катаклизмични земјотреси и остало се дело на HAARP,кои работат на принцип на изместување на цели тектонски плочи под вода. Временските промени се дело на принцип сличен на HAARP,попознати се како Chemtrails. Сите модерни вируси,почнувајќи од птичјиот грип,па преку антраксот и свинскиот грип се генетски мутирани вируси со цел да уништат цели популации. Топењето на половите на Земјината Топка е природно,Земјата сега се наоѓа во процес на менување на магнетните полови,што значи дел од тие големи мразови оди во потопла климатска зона,НО од другата нивна страна пак се создава нов мраз. Земјата може да се уништи баш така како што сте гледале на филмови,во дел од секунда,мислам дека некои од вас имаат чуено за Супернова и што е тоа. А околу планетата Нибиру,имам читано баеги,исто така ја имам читано и приказната за Анунаките/Нефилим,односно вонземјани што наводно дошле од таа планета во времето на Големата Поплава(Ноевата Арка и слично),дури и има слики од скелети од вонземјани пронајдени на наоѓалишта за нафта во Ирак и Авганистан,скелети на тела високи од 2 до 4 метра,сепак незнам колку се тие слики вистинити. Самото проаѓање на Нибиру не би почнало катаклизмични промени,туку промени во магнетните полови и вибрацијата на Земјата,дури и менување на ДНК на човекот,што до некаде и држи вода,затоа што во последно време се повеќе и повеќе се раѓаат деца со Индиго аура,наводно луѓе што користат поголем процент од мозокот,стануваат поосетливи на секакви промени и така натаму.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Прво и основно (што е малце вон темава) прочитав негде погоре дека СЕ МИСЛИ за некои си луѓе дека се масони... Не знам за кој целите ама нема што да се мисли кога постоеле и ќе постојат. Јас лично знам масони во Скопје така да... ИМА!
А да се навратам на темава... Нема ни тука што да мислиме кога веќе се е смислено и има докази дека нема да се случи никаква апокалипса зошто ако гледаме по календарот на маите тогаш да, завршува оваа година ама тоа не значи дека завршува се туку си почнува тој календар што они го направиле од почеток.
Сите клупчиња што ги имаат направено за крајот на светот и сите филмови вклучувајќи ги и тие што ги неќете се направени од проста причина да се внесе свест во вашите убави главчиња за да ја чуваме планетава... Сите тие се "зелени" филмови за да ви кажат чувајте пошто земјава се распаѓа од наше невнимание.
Сигурно имам уште многу да зборам ама ако напишам поголем реферат, никој нема да ми го прочита цел ;)