1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој спорт го сакате и зошто ? Што тренирате ?

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Smiley_1996, 3 април 2012.

?

Дали го сакате спортот ?

 1. Да

  30 глас(а)
  93.8%
 2. Не

  2 глас(а)
  6.3%
 1. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  ракомет тренирав скоро 9 години ама го повредив коленото и од тогаш баталив а ептен ми е криво :/
   
  На Smiley_1996 и Scars31 им се допаѓа ова.
 2. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  Кошарка.:)
   
  На TheQueen и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Пикадо у вена. Не. Само точак возам, друго ништо.
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Не тренирам ништо, или ако се смета тоа за тренинг играње фудбал во сала по 2 пати неделно ок:) Највеќе го сакам фудбалот
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Најмногу ги сакам фудбалот и кошарката. Незнам зошто, убав е тој филинг кога ќе се соберете 10 души од мало и манете 5на5 добра утакмица фудбал или пак 3на3 кошарка, убаво да се испотиш. Сум тренирал фудбал до пред 4-5 месеца, и прекинав нешто со ногата проблеми имав. За жал немам појдено пак, сфатиф дека нема аер од тоа, не дека тогаш не знаев али се праевме ко на будали.
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. the.boy

  the.boy Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 јуни 2013
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  71
  До првата година на гимназија играв активен фудбал за пионери во локалниот клуб на градот.
  После тоа ми се случи операција која ме одалечи на одредено време од фудбалот, и веќе никогаш не заиграв активно повторно.
  Заљубен сум во спортот генерално :)
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Не тренирам ништо ама ја сакам кошарката..можеби затоа што кошаркарите ми се најсекси спортисти :sram
   
 8. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Тренирам Кик-Бокс во комбинација со Карате, т.е "Семи-Контакт" дисциплина, а во слободно време практикувам и џиу-џитсу како сол на раната. :D
   
 9. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Секако дека го сакам спортот.
  Тренирам кошарка и карате. Ми се допаѓаат речиси сите спортови, кошарка, карате, фудбал, ракомет, пливање, тенис, речиси сите боречки вештини...
  Па, не ја сакам само одбојката бидејќи ич ама ич не ме бидува за неа, а и така не ми е многу убав спорт.
  Ги сакам речиси сите спотрови затоа што ми се убави и интересни.
   
  На Mime Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
  Одбојка,ракомет,велосипед,фудбал :)
   

Сподели: