Кој спорт го сакате и зошто? Што тренирате?

Дали го сакате спортот ?

 • Да

  Гласови: 31 93.9%
 • Не

  Гласови: 2 6.1%

 • Вкупно гласале
  33

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Најмногу ги сакам фудбалот и кошарката. Незнам зошто, убав е тој филинг кога ќе се соберете 10 души од мало и манете 5на5 добра утакмица фудбал или пак 3на3 кошарка, убаво да се испотиш. Сум тренирал фудбал до пред 4-5 месеца, и прекинав нешто со ногата проблеми имав. За жал немам појдено пак, сфатиф дека нема аер од тоа, не дека тогаш не знаев али се праевме ко на будали.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

the.boy

Истакнат Член
11 јуни 2013
68
72
318
42
До првата година на гимназија играв активен фудбал за пионери во локалниот клуб на градот.
После тоа ми се случи операција која ме одалечи на одредено време од фудбалот, и веќе никогаш не заиграв активно повторно.
Заљубен сум во спортот генерално :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не тренирам ништо ама ја сакам кошарката..можеби затоа што кошаркарите ми се најсекси спортисти :sram
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
29
Тренирам Кик-Бокс во комбинација со Карате, т.е "Семи-Контакт" дисциплина, а во слободно време практикувам и џиу-џитсу како сол на раната. :D
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Секако дека го сакам спортот.
Тренирам кошарка и карате. Ми се допаѓаат речиси сите спортови, кошарка, карате, фудбал, ракомет, пливање, тенис, речиси сите боречки вештини...
Па, не ја сакам само одбојката бидејќи ич ама ич не ме бидува за неа, а и така не ми е многу убав спорт.
Ги сакам речиси сите спотрови затоа што ми се убави и интересни.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Mime Queen