1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој спорт го сакате и зошто ? Што тренирате ?

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Smiley_1996, 3 април 2012.

?

Дали го сакате спортот ?

 1. Да

  30 глас(а)
  93.8%
 2. Не

  2 глас(а)
  6.3%
 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Тренирав па престанав и сега пак планирам да почнам да тренирам кик-бокс.
   
 2. girly girl

  girly girl Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  29
  Веќе 2 години активно тренирам уметничко лизгање:) .А од другите спортови сакам ракомет пливање..
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zbuneta.com

  Zbuneta.com Нов член

  Зачленет на:
  4 мај 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  7
  Тренирам веќе 3 години ракомет. Секоја недела сум со повреди, но едноставно го обожавам тој спорт. (muscle) Кога сум на тренинг сум надвор од сите проблеми. Вреди да се проба барем малку на се почувствува тој адреналин кога тренираш ;)
   

  Прикачени податотеки:

  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Metalec

  Metalec Полноправен Член

  Зачленет на:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  33
  Јас сакам кошарка и неможам да живеам без да играм.
  Исто така тренирам кошарка.
   
  На Navoj му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Фудбал од секогаш , ме исполнувал во секој поглед и секогаш сум сакал повеќе и повеќе да напредувам !
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Карате,за да се одбранам
   
 7. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Сакам ракомет, фудбал, кошарка, одбојка, пливање, тенис.
  Тренирам балет. Всушност, тоа ми е работа, ама си го сметам за тренинг
   
 8. moonlight022

  moonlight022 Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2019
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Здраво на сите. Јас сум нова во форумов и малце касно пишувам на темава но јас сметам дека спортот е најкорисното нешто кое може да си го дозволите. Јас 9 години тренирав фудбал, но престанав поради приватни причини. Сакам да имам здрав дух и гледам постојано колку што можам да идам во теретана за да си одржувам баланс. Позз до сите
   
  На Just Smile му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Сите спортови ги сакам, ама посебно ми се издвојува ракометот. Скоро 10 години тренирав, а потоа бев принудена да престанам.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: