Кој спорт го сакате и зошто ? Што тренирате ?

Дали го сакате спортот ?

 • Да

  Votes: 30 93.8%
 • Не

  Votes: 2 6.3%

 • Total voters
  32

Zbuneta.com

Нов член
4 мај 2014
13
7
3
20
Тренирам веќе 3 години ракомет. Секоја недела сум со повреди, но едноставно го обожавам тој спорт. (muscle) Кога сум на тренинг сум надвор од сите проблеми. Вреди да се проба барем малку на се почувствува тој адреналин кога тренираш ;)
 

Прикачувања

 • Like
Реакции: diva orhideja

Metalec

Полноправен Член
1 јуни 2014
36
33
18
30
Јас сакам кошарка и неможам да живеам без да играм.
Исто така тренирам кошарка.
 
 • Like
Реакции: Navoj

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Фудбал од секогаш , ме исполнувал во секој поглед и секогаш сум сакал повеќе и повеќе да напредувам !
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
153
Сакам ракомет, фудбал, кошарка, одбојка, пливање, тенис.
Тренирам балет. Всушност, тоа ми е работа, ама си го сметам за тренинг
 

moonlight022

Нов член
4 јануари 2019
11
10
3
29
Los Angeles
Здраво на сите. Јас сум нова во форумов и малце касно пишувам на темава но јас сметам дека спортот е најкорисното нешто кое може да си го дозволите. Јас 9 години тренирав фудбал, но престанав поради приватни причини. Сакам да имам здрав дух и гледам постојано колку што можам да идам во теретана за да си одржувам баланс. Позз до сите
 
 • Like
Реакции: Danny S and Just Smile

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
Сите спортови ги сакам, ама посебно ми се издвојува ракометот. Скоро 10 години тренирав, а потоа бев принудена да престанам.
 
 • Like
Реакции: Ballet is my life