Која е најдобра паста за заби?

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Не најде другу тему около овија работе па туј ке пишу.
Пред некое време купи Colgate MaxWhite One Active и супер си беше паста све тој, пењи си нормално, ама сг прекина да пењи, а ни тај нова што гу купи нејќе. Знае ли некој до што е проблем ? Ја ставу пасту на четку, малко воду одозгора, ја исплакну уста сс воду, ставу четку у уста и трљај бато како будала.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and Just Perfect

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ла Калут. Заеднички се согласивме со дечко ми дека ни одговара најмногу и веќе неколку месеци не ја менуваме.
Претходно ги менував доста често, мислам дека сите ги имам пробано и некако што знам не ме воодушеви ниедна нешто посебно. Не гледав разлика најискрено помеѓу Зиродент која е 40-тина денари и Колгејт Макс Вајт која е 160 денари.

Со Ла Калут која и претходно ја имам користено, некако подолго свежината ја осеќам и тоа ме бендисува најмногу.
Засега не ја мењам, супер си ја обавува должноста :))
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35
Користам секави пасти колгејд,зиродент,вадемекум и нема никаква разлика паста како паста пери плакни и сибај даље :ninja
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Било каква...не знам зошто ама мене ми се сите исти...исто си ја вршат работата...единствено се разликуваат во времетраењето на свежината...
Обично земам Колгејт или Колинос (олд скул) :)
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Од секогаш сум ја користела Колгејт (речиси сите ги имам испробано) и не планирам да ја мењам .... Најдобра!
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Да е една врста....која Колгејт?
Нагласив речиси сите ...... :) Ама коа више си запнал ..
filepicker_2fvcufa8byrkovquvuuyyg_colgate.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°