Која е најдобра паста за заби?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Оваа ја користам откако знам за себе:D
IMG_0134.JPG

и задоволна сум,иако препорачано ми е од стоматолог да користам Лакалут актив,поради непцата,ама се некако заборавам да влезам во аптека да си купам (бидејќи ја нема по маркетиве кај мене).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Оваа ја користам откако знам за себе:D
IMG_0134.JPG

и задоволна сум,иако препорачано ми е од стоматолог да користам Лакалут актив,поради непцата,ама се некако заборавам да влезам во аптека да си купам (бидејќи ја нема по маркетиве кај мене).
ija vakvo koristam :D
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Оваа ја користам откако знам за себе:D
IMG_0134.JPG

и задоволна сум,иако препорачано ми е од стоматолог да користам Лакалут актив,поради непцата,ама се некако заборавам да влезам во аптека да си купам (бидејќи ја нема по маркетиве кај мене).
Same here. Сакам да гу пробам туј Colgate MaxWhite One Active некако добро ми изгледа :rofl
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Јас како опседната со потрага по совршената паста и четка за заби, моментално ја користам оваа и сум презадоволна. Не ја менувам во скоро време.
mwo_product_image_one_active.png
Исто и јас користам овој сет.Најдобра е, бар за мене особено што сум пушач ептен освежува откако ќе се измиеш.
 

Bianka

Истакнат Член
26 септември 2012
6
22
103
Еве уште еден обожавател на пастите и четките за заби Лакалут! Според мене број еден, не само што се чисти забите и побели, туку и целата усна шуплина е почиста и свежа.
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
најдобра паста за заби е таа дебелата туба, полна
а не тие исцедени исцедоци кај моето огледало
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Од како бев на заболекар и ми кажа дека пори почнувале да ми се отвораат на напцава па имало можност забниот камен преку порите да влезе во циркулацијата на крвта, ми ја препорача Астера, не можам да најдам слика од пастава ама ко за чудо ми ги смири, добро сега со дополнително апчиња и триста чуда. Сега за сега ќе продолжам да ја користам истава, сакав колгејт макс вајт да пробам ама ќе почекам некое време да се стабилизират состојбава со непцава.