Колку години - толку посетени земји. Како стоите? | Црнобело Форум

Колку години - толку посетени земји. Како стоите?

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Србија и Косовска покраина (Сеа по ново како 2 би се рачунало)
Црна Гора
Хрватска
Словенија
Албанија
Унгарија
Грција
Австрија
Италија

Ехееее , никогаш нема да го постигнам условот...Ако не ми се бројат годините неколку години, а да шетам по држави можда и да ми се исполни :):)
 

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
25
Гледам коментари и ми се плачи :place Само во Грција имам отидено а сум 17 :nah
 

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Хммм..
1. Србија
2. Грција
3. Црна Гора
4. Хрватска
5. Словенија
6. Австрија
7. Германија
8. Луксембург
9. Турција
10. Флорида
11. Вашингтон стате
12. Јужна Каролина
13. Аљаска
13.Хаваи
14. Мексико
15. Калифорнија
16. Италија
18. Бахами
Епа не го исполнувам ми фалат уште 6 Али мислам дека 2015 ке ја биде вил Кипар ји постед :p
 

Browny

Староседелец
20 октомври 2014
24
9
1,003
Гледам коментари и ми се плачи :place Само во Грција имам отидено а сум 17 :nah
Јас на твоја возраст ни толку верувала или не летово прв пат бев во Грција.А сега си ги редам ју невр ноч .глава горе ќе ја биде
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,303
5,809
1,683
Disco
Хммм..
1. Србија
2. Грција
3. Црна Гора
4. Хрватска
5. Словенија
6. Австрија
7. Германија
8. Луксембург
9. Турција
10. Флорида
11. Вашингтон стате
12. Јужна Каролина
13. Аљаска
13.Хаваи
14. Мексико
15. Калифорнија
16. Италија
18. Бахами
Епа не го исполнувам ми фалат уште 6 Али мислам дека 2015 ке ја биде вил Кипар ји постед :p

Вашингтон стате (!?) била многу јака држаа, па и Саут Керолајна не била за фрлање.
А Мариово, Полог и Малешевијата?
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Ми фалат уште многу. Србија, Бугарија, Грција, Албанија, Црна Гора, Хрватска. За градови во наведените земји ако соберам, може ќе стигнам до моите години-ама тоа не се важи.