1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку години - толку посетени земји. Како стоите?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Proton, 12 февруари 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  За 26 држави треба пари бре....не.
   
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Аха значи јас имам околу 5 години...:^)
   
 3. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Србија и Косовска покраина (Сеа по ново како 2 би се рачунало)
  Црна Гора
  Хрватска
  Словенија
  Албанија
  Унгарија
  Грција
  Австрија
  Италија

  Ехееее , никогаш нема да го постигнам условот...Ако не ми се бројат годините неколку години, а да шетам по држави можда и да ми се исполни :):)
   
 4. VanHelsing

  VanHelsing Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 октомври 2013
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  58
  Гледам коментари и ми се плачи ;( Само во Грција имам отидено а сум 17 :nah
   
 5. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  9
  Хммм..
  1. Србија
  2. Грција
  3. Црна Гора
  4. Хрватска
  5. Словенија
  6. Австрија
  7. Германија
  8. Луксембург
  9. Турција
  10. Флорида
  11. Вашингтон стате
  12. Јужна Каролина
  13. Аљаска
  13.Хаваи
  14. Мексико
  15. Калифорнија
  16. Италија
  18. Бахами
  Епа не го исполнувам ми фалат уште 6 Али мислам дека 2015 ке ја биде вил Кипар ји постед :p
   
 6. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  9
  Јас на твоја возраст ни толку верувала или не летово прв пат бев во Грција.А сега си ги редам ју невр ноч .глава горе ќе ја биде
   
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Вашингтон стате (!?) била многу јака држаа, па и Саут Керолајна не била за фрлање.
  А Мариово, Полог и Малешевијата?
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Вевчани ја заборави.
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  ...и Иљирида
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Ми фалат уште многу. Србија, Бугарија, Грција, Албанија, Црна Гора, Хрватска. За градови во наведените земји ако соберам, може ќе стигнам до моите години-ама тоа не се важи.
   

Сподели: