Колку години - толку посетени земји. Како стоите? | Црнобело Форум

Колку години - толку посетени земји. Како стоите?

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Србија
Хрватска
Грција
Бугарија
Црна Гора
Босна и Херцеговина
Италија
Сад (Пенсилванија, Њу Јорк, Мериленд, Деловер)

Ми фалат побајаги така :giggle
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Иритирачка тема.
Ќе бидам оф - топик.
Можеби зборува бесот од мене - не го порекнувам фактот, ама бесот не е произлезен туку - така.
Толку сте незрели бре? Толку ли не можете да ги видите реално работите?
Колку години - толку посетени земји
Колку им е лесно да зборуваат децата родени со златна лажица во уста. Никогаш не виделе што е да се обидеш со 6 илјади да платиш сметки и да преживееш од први до први. Лесно им е тие, авионот и летаат. А што ќе речат другите?
Не излегле надвор од Македонија - па не излегле, тие биле презафатени обидувајќи се да преживеат.
Само едно морам да нагласам. Можеш да го прошеташ секој ќош на планетава и пак да бидеш 0 во годините - има милион примери.

и ај сега он топик:
1. Црна Гора
2. Грција
3. Авганистан
4. Албанија
- четири години имам, И тоа, ако ми се рачунаат државите каде што бев наработа а не на шетање, ако не се рачунаат тогаш имам Една годинка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider, Y1K991 and Gemini

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Немам патувано никаде надвор од Македонија и не се срамам од тоа па нормално дека нема да ги малтретирам родителите зошто не сум била во Грција/Турција/Албанија туку сум отишла в село да си уживам ..има време цел живот е пред мене и воопшто не се жалам :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Иритирачка тема.
Ќе бидам оф - топик.
Можеби зборува бесот од мене - не го порекнувам фактот, ама бесот не е произлезен туку - така.
Толку сте незрели бре? Толку ли не можете да ги видите реално работите?
Колку години - толку посетени земји
Колку им е лесно да зборуваат децата родени со златна лажица во уста. Никогаш не виделе што е да се обидеш со 6 илјади да платиш сметки и да преживееш од први до први. Лесно им е тие, авионот и летаат. А што ќе речат другите?
Не излегле надвор од Македонија - па не излегле, тие биле презафатени обидувајќи се да преживеат.
Само едно морам да нагласам. Можеш да го прошеташ секој ќош на планетава и пак да бидеш 0 во годините - има милион примери.

и ај сега он топик:
1. Црна Гора
2. Грција
3. Авганистан
4. Албанија
- пет години имам, И тоа, ако ми се рачунаат државите каде што бев наработа а не на шетање, ако не се рачунаат тогаш имам Една годинка.
Ова е сепак само еден наслов (worried) .....а бесот е преголем за да мислиме дека произлегол само од насловот.
Никој не го ни исполнува.
Кога веке наминав да набројам.
Сите држави од бивша Југославија,кои и немора да се бројат колку само низата да изгледа подолго.
Грција
Бугарија
Унгарија
Австрија
Англија
Турција
и ваљда толку ке да се :unsure
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,217
753
Далеку сум од условот..
1. Србија
2. Албанија
3. Црна гора
4. Бугарија
5. Турција
6. Словенија
7. грција
Уште 16 ми фалат : (
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Далеку сум од исполнување на условот и јас

1- Бугарија
2-Турција
3-Италија
4.Хрватска
5:Србија
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
33
Неготино
србија
романија
унгарија
хрватска
црна гора
босна
бугарија
италија
франција
германија
велика британија

аууууууу колку само ми фалат,мнооогу тешко дека ќе ги стигнам годините со прошетаните држави:)
 

J'adore Paris

Нов член
19 септември 2013
19
8
3
17 години, а посетени:србија,хрватска,словенија,австрија,германија,франција,словачка,унгарија и чешка
можеби напролет ќе го исполнам условот:)