1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку години - толку посетени земји. Како стоите?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Proton, 12 февруари 2012.

 1. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Велат, секој треба да си постави цел – колку години, толку посетени земји!

  Јас броев и ми фалат уште 4 за да го исполнам овој услов :)

  Колку и кои земји ги имате посететено? Го исполнувате ли овој услов?
   
 2. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Дефинитивно не го исполнувам условот!
   
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  чекај да избројам турција, низ грција само сум поминал, србија2 пати, словачка, австрија, чешка, унгарија и то слаб сум ми фалат уште 11 земји ...
   
 4. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Поинтересно е да ги наброиме и земјите што сме ги посетиле (без лажење, ве гледам! :eek:)

  Значи јас сум бил во...
  1. Грција
  2. Бугарија
  3. Турција
  4. Србија
  5. Црна Горе
  6. Франција
  7. Италија
  8. Германија
  9. Шпанија
  10. Монако
  11. Унгарија
  12. Чешка
  13. Австрија
  14. Словенија
  уф уф слаб сум :confused:
   
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  18 години а ? баш колку мене.. иначе купете утре нова македонија ке има моја изјава во врска со борбаат против акта во македонија...
   
 6. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Не го исполнувам условот,ниту пак сум блиску :D
  Србија,Грција,Турција,Албанија,Италија,Шпанија,Германија,Франција,Русија...
   
 7. Blue

  Blue Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  22
  Бидена сум Црна Гора, Албанија, Грција и Турција, а Србија, Хрватска и Словенија во април ќе ги посетам. Уште многу ми требаат.:D
   
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Не го исполнувам условот, но се стремам кон исполнување:)
  Сум била во Албанија, Србија, Грција, Романија, Турција, Црна Гора...
  Ми фалат уште 10тина посети за исполнување на условот.
   
 9. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Египет, Србија, Бугарија, Грција, Турција, Хрватска, Италија, Словенија, Босна, Црна Гора, Албанија ми фалат уште 5 :)
   
 10. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Јас изгледа сеуште не сум се родила... :eek:
   
  На Swatkata, Just Perfect, MoonFairy и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели: