Колку години во врска пред да започнете брак? | Црнобело Форум

Колку години во врска пред да започнете брак?

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Инаку во правото тоа се вика анулирање на бракот мислам дека така беше
По определено време кое несмее да изнесува пр.повеќе од месец собрачниците можат да се договорат и да го анулираат бракот поради тоа што пр.не биле свесни што прават и дека тоа бил грешка
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Брак?? Спомнавте БРАК? :|
Не, јас не планирам да се обврзувам, особено на рани години, како 25, 26, 27! Иако сега јас веќе 2 години сум во врска, не знам уште колку ќе бидам, сепак мислам дека човек и да го познаваш 10 години, може пак да те изненади со однесувањето ! :)
Не е до тоа колку години се познавате за да стапите во брак, туку колку можете заедно да функционирате како двојка :)
А за бракот, додека не си ги поминам сите лудории, додека не се изнашетам сегде, додека не осетам секакви работи, додека не се оформам како здрава личност, која ќе може да се грижи за друг, до тогаш не се мажам! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: VULKAN-PEPEL and 4FUN

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
не мора да се години или месеци јас познавав брачен пар кој за 2 дена од врска се вериле за неполни 10 дена се венчаа и сега и е топ се сексаат ко луди имаат 5 деца RESPEKT за нив
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
ПОЕНТАВА МИ БЕШЕ НЕ МОЖЕШ ОДНАПРЕД ДА ЗНАЕШ ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ КЕ СОЗРЕЕШ ИЛИ ПАК КЕ НАПРАВИШ ГЛУПОСТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА И КЕ ТИ ТРОПНЕ ДЕТЕ КОГА НАЈМАЛКУ ГО ОЧЕКУВАШ. ИСКРЕНО ЗА МЕНЕ И НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ МИ Е ОК АКО ВО ПРАШАЊЕ Е ЉУБОВ
 

Baron89

Полноправен Член
18 март 2012
50
50
18
32
вулкан ти најдобро знаес како дропнува дете односно како ке ти тропнесе за малце.Без разлика колку и да трае долго врската ако усте на поцетокот нема разбиранје и толеранција и подрска мегу партнерите залудно се троат години месеци денови.мозе само да поминес убаво време да имас убави моменти убав секс и се станато и тоа да те лазе но сепак останувам на ставот дека ако усте на поцетокот снема разбиранје залудно е се
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
вулкан ти најдобро знаес како дропнува дете односно како ке ти тропнесе за малце.Без разлика колку и да трае долго врската ако усте на поцетокот нема разбиранје и толеранција и подрска мегу партнерите залудно се троат години месеци денови.мозе само да поминес убаво време да имас убави моменти убав секс и се станато и тоа да те лазе но сепак останувам на ставот дека ако усте на поцетокот снема разбиранје залудно е се
гризни јазик не ме подрекувај млад сум и :D
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
ПОЕНТАВА МИ БЕШЕ НЕ МОЖЕШ ОДНАПРЕД ДА ЗНАЕШ ЗА КОЛКУ ВРЕМЕ КЕ СОЗРЕЕШ ИЛИ ПАК КЕ НАПРАВИШ ГЛУПОСТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА И КЕ ТИ ТРОПНЕ ДЕТЕ КОГА НАЈМАЛКУ ГО ОЧЕКУВАШ. ИСКРЕНО ЗА МЕНЕ И НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ МИ Е ОК АКО ВО ПРАШАЊЕ Е ЉУБОВ

Knock, knock....Земјата повикува!
Убаво од твоја страна што веруваш дека љубовта е доволна за ...и си живееја засекогаш заедно... арно ама, претпоставувам јасно ти е дека за воопшто да живеат им требаат и други работи.
Првично, основната егзистенција. Ако ти решиш да формираш семејство, треба и финански да си подготвен да го издржиш товарот што следува. Не велам да си нафлитан со пари, туку вработен, да имаш кров над глава, да имаш услови за примерен живот.

Со оглед на тоа дека најубаво на мнозинството им е да расправаат пред ПЦ со надеж дека пари од небо ќе им паднат додека они постануваат couch potatoes, не предвидувам светла иднина на многу среќни и топли брачни домови.
Како и да е...

Љубовта првично е втемелена од страста или по нашки хемијата, взаемниот флуид. А тој да не се лажеме, не трае вечно.
Значи ти да го поминеш животот со еден човек би требало да го спознаеш во смисла како би финкционирале заедно од точка на разбирање, доверба, заеднички интереси....
Се е тоа една целина.

И можеби нема дефиниција за време за запознавање на некого додека се одлучиш да го кажеш тоа „ ДА “, ама се размислува со ладна глава. Не трчаат ко муви без глави, па ги гледаш по 6 месеци се развеле поради недоразбирањата или што год.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: VULKAN-PEPEL and Реми

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,440
9,149
1,683
Кушкундалево
Недефинирано. Не знам колку време во врска ми треба за да почнам нешто посериозно. Можеби никогаш нема да бидам во легитимен брак.
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
Knock, knock....Земјата повикува!
Убаво од твоја страна што веруваш дека љубовта е доволна за ...и си живееја засекогаш заедно... арно ама, претпоставувам јасно ти е дека за воопшто да живеат им требаат и други работи.
Првично, основната егзистенција. Ако ти решиш да формираш семејство, треба и финански да си подготвен да го издржиш товарот што следува. Не велам да си нафлитан со пари, туку вработен, да имаш кров над глава, да имаш услови за примерен живот.

Со оглед на тоа дека најубаво на мнозинството им е да расправаат пред ПЦ со надеж дека пари од небо ќе им паднат додека они постануваат couch potatoes, не предвидувам светла иднина на многу среќни и топли брачни домови.
Како и да е...

Љубовта првично е втемелена од страста или по нашки хемијата, взаемниот флуид. А тој да не се лажеме, не трае вечно.
Значи ти да го поминеш животот со еден човек би требало да го спознаеш во смисла како би финкционирале заедно од точка на разбирање, доверба, заеднички интереси....
Се е тоа една целина.

И можеби нема дефиниција за време за запознавање на некого додека се одлучиш да го кажеш тоа „ ДА “, ама се размислува со ладна глава. Не трчаат ко муви без глави, па ги гледаш по 6 месеци се развеле поради недоразбирањата или што год.
така е срце убаво што ме надополни и што појасни на некој што трба да знае и да созрее и да кажеш ,,ДА" со ладна глава.:*
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Ако има љубов и разбирање,па и не треба многу време.Баш кога најмногу е жешка врската треба тогаш да се решат на тој чекор.Секое понатамошно чекање предизвикува премислувања и проблеми во врската.