Колку години во врска пред да започнете брак? | Црнобело Форум

Колку години во врска пред да започнете брак?

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
2-3 години мислам доволно е толку за да ја запознаеш личноста
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: VULKAN-PEPEL

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Па, колку години мислите дека се доволни во врска за да започнете брак?
Доволно е една до две години да се биде во врска највеќе за да бидат двајцата подготвени за брак.
Тогаш е најубаво во врската и најинтересно и тогаш ако не се земат покасно ќе биде многу потешко.
Како што викаат "Железото се кове додека е топло".
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
За да се одлучиш на еден толку сериозен чекор кој ке ти го промени животот во секоја смисла.. како најпрво треба да му веруваш, потоа да го сакаш и добро да го познаваш.. а за тоа треба сигурно повеќе од една година.. така да јас мислам дека не е се во тоа колку време ке имаш врска .. туку колку и на кој начин се развива таа врска !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baron89

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
ТОЛКУ КОЛКУ ШТО Е ПОТРЕБНО
Значи кај сите тоа не е исто во брак.Но тоа не е толку голем проблем колку она што се случува и што зема голем замав односно се повеќе тинејџери и тинеџерки стапуваат во брак.Грешката е во тоа што девојкаат затруднува не сака да абортира и ајде сега ќе си играме семејство.Строго се противам на тие што мислат дека ваков брак ќе опстане(зборувам за целината а исклучоци секаде има) затоа што прво таквите не се доволно здрели за да сфатат каква одговорност имаат и најчесто се случува некој да рече па се сакаат да сакаш и да си заљубен во некоја личност се два различни поиме имајте на ум
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Ima i takvi brakovi koi se skluceni pomegu licnosti sto edvaj se znaat edna vecer i zavrsile odma utroto strasna rabota
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Ima i takvi brakovi koi se skluceni pomegu licnosti sto edvaj se znaat edna vecer i zavrsile odma utroto strasna rabota
Тоа само во ханговер единицата.;)
Исто така браковите случени во една вечер се брак од интерес односно плати за документи. Тие бракови завршуваат по добивањето на документацијата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi