Колку години во врска пред да започнете брак?

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Па, колку години мислите дека се доволни во врска за да започнете брак?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Па, колку години мислите дека се доволни во врска за да започнете брак?
Пробајте да живеетe заедно некое време и ќе сватите кога е вистинското време за свадба. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Farfalla

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Додека да се запознаеме во целост, а тоа би било едно добри 8/10 години. :sreken
Мнооогу. Значи ако се ожениш на 27 години пример, треба да си во врска уште од средношклолската возраст?
И што ако тие 10 години не успеат на крај? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мнооогу. Значи ако се ожениш на 27 години пример, треба да си во врска уште од средношклолската возраст?
И што ако тие 10 години не успеат на крај? :D
Нешто вака..
2123965-tumblr_lixw0pqaz31qg23wv.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nemirna.

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Во друга тема напишав дека најубаво би било (бар за машко) во брак да стапиш на 24-25 години, она како најниска граница за таква „лудост“.А инаку доколку веќе планирам да се женам, откако ја одберам мојата идна жена, сигурно не би бил во долга врска 3-4 години па дури и повеќе од причина што здосадува.Ако некој не се сложува нека каже па да објаснам и јас :D
Најубаво би било врска 6 месеци до 1 година и после тоа веридба, брак како идат тие работи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maculka

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Во друга тема напишав дека најубаво би било (бар за машко) во брак да стапиш на 24-25 години, она како најниска граница за таква „лудост“.А инаку доколку веќе планирам да се женам, откако ја одберам мојата идна жена, сигурно не би бил во долга врска 3-4 години па дури и повеќе од причина што здосадува.Ако некој не се сложува нека каже па да објаснам и јас :D
Најубаво би било врска 6 месеци до 1 година и после тоа веридба, брак како идат тие работи :)
Па ако ти здосади во врска , исто ќе ти здосади и во брак. И според мене 6 месеци до 1на година е премал период... Не ја знаеш добро личноста. Туку така ќе оставиш да биде со тебе до крај на животот? :nah
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А добро, еве да речеме познавам другар кој е во врска 7 години, значи од негова 16-та година :) Досега ја нема изневерено и она го нема изневерено.Јас ги чуствувам како брат и сестра, нон стоп се заедно.Пред извесно време, дечкото се пожали дека не може да си го замисли фактот дека откако ќе се земе со нејзе, ќе биде само со нејзе и нема да види друга вагина :D Ама сепак сака со нејзе брак, нели инаку залудно ќе му отидат 7 години од неговиот драгоцен живот.
И добро, ќе се земат.
Дали тој утре ќе посака да проба друга девојка?
-Да.
Дали заради таа ќе има проблеми во брак?
-Да.
Дали ќе дојде до развод?
-Голема веројатност.
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
А добро, еве да речеме познавам другар кој е во врска 7 години, значи од негова 16-та година :) Досега ја нема изневерено и она го нема изневерено.Јас ги чуствувам како брат и сестра, нон стоп се заедно.Пред извесно време, дечкото се пожали дека не може да си го замисли фактот дека откако ќе се земе со нејзе, ќе биде само со нејзе и нема да види друга вагина :D Ама сепак сака со нејзе брак, нели инаку залудно ќе му отидат 7 години од неговиот драгоцен живот.
И добро, ќе се земат.
Дали тој утре ќе посака да проба друга девојка?
-Да.
Дали заради таа ќе има проблеми во брак?
-Да.
Дали ќе дојде до развод?
-Голема веројатност.
Секс секс па секс ... -.- Сфаќам дека може да му се здосади, незнам ни како од 16 години успеал да издржи толку години само со една. И еве ако се земат и ако стварно ја сака нема да му биде потребна ниедна друга