Колку години во врска пред да започнете брак? | Црнобело Форум

Колку години во врска пред да започнете брак?

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Па, колку години мислите дека се доволни во врска за да започнете брак?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Па, колку години мислите дека се доволни во врска за да започнете брак?
Пробајте да живеетe заедно некое време и ќе сватите кога е вистинското време за свадба. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and Farfalla

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Додека да се запознаеме во целост, а тоа би било едно добри 8/10 години. :sreken
Мнооогу. Значи ако се ожениш на 27 години пример, треба да си во врска уште од средношклолската возраст?
И што ако тие 10 години не успеат на крај? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мнооогу. Значи ако се ожениш на 27 години пример, треба да си во врска уште од средношклолската возраст?
И што ако тие 10 години не успеат на крај? :D
Нешто вака..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nemirna.

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Во друга тема напишав дека најубаво би било (бар за машко) во брак да стапиш на 24-25 години, она како најниска граница за таква „лудост“.А инаку доколку веќе планирам да се женам, откако ја одберам мојата идна жена, сигурно не би бил во долга врска 3-4 години па дури и повеќе од причина што здосадува.Ако некој не се сложува нека каже па да објаснам и јас :D
Најубаво би било врска 6 месеци до 1 година и после тоа веридба, брак како идат тие работи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maculka

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Во друга тема напишав дека најубаво би било (бар за машко) во брак да стапиш на 24-25 години, она како најниска граница за таква „лудост“.А инаку доколку веќе планирам да се женам, откако ја одберам мојата идна жена, сигурно не би бил во долга врска 3-4 години па дури и повеќе од причина што здосадува.Ако некој не се сложува нека каже па да објаснам и јас :D
Најубаво би било врска 6 месеци до 1 година и после тоа веридба, брак како идат тие работи :)
Па ако ти здосади во врска , исто ќе ти здосади и во брак. И според мене 6 месеци до 1на година е премал период... Не ја знаеш добро личноста. Туку така ќе оставиш да биде со тебе до крај на животот? :nah
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А добро, еве да речеме познавам другар кој е во врска 7 години, значи од негова 16-та година :) Досега ја нема изневерено и она го нема изневерено.Јас ги чуствувам како брат и сестра, нон стоп се заедно.Пред извесно време, дечкото се пожали дека не може да си го замисли фактот дека откако ќе се земе со нејзе, ќе биде само со нејзе и нема да види друга вагина :D Ама сепак сака со нејзе брак, нели инаку залудно ќе му отидат 7 години од неговиот драгоцен живот.
И добро, ќе се земат.
Дали тој утре ќе посака да проба друга девојка?
-Да.
Дали заради таа ќе има проблеми во брак?
-Да.
Дали ќе дојде до развод?
-Голема веројатност.
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
А добро, еве да речеме познавам другар кој е во врска 7 години, значи од негова 16-та година :) Досега ја нема изневерено и она го нема изневерено.Јас ги чуствувам како брат и сестра, нон стоп се заедно.Пред извесно време, дечкото се пожали дека не може да си го замисли фактот дека откако ќе се земе со нејзе, ќе биде само со нејзе и нема да види друга вагина :D Ама сепак сака со нејзе брак, нели инаку залудно ќе му отидат 7 години од неговиот драгоцен живот.
И добро, ќе се земат.
Дали тој утре ќе посака да проба друга девојка?
-Да.
Дали заради таа ќе има проблеми во брак?
-Да.
Дали ќе дојде до развод?
-Голема веројатност.
Секс секс па секс ... -.- Сфаќам дека може да му се здосади, незнам ни како од 16 години успеал да издржи толку години само со една. И еве ако се земат и ако стварно ја сака нема да му биде потребна ниедна друга