Колку години во врска пред да започнете брак? | Црнобело Форум

Колку години во врска пред да започнете брак?

TARA

Нов член
8 јануари 2013
8
11
3
42
Зависи од многу работи ама јас искрено не верувам во врски што почнале на на многу млади години. Тоагаш некако сеуште нмемаме дефинирани сфаќања и интересеи. Често се случува партнерите различно да созреваат или едниот воопшто да не созрее па се продолжува со брак поради ` перемногу сме заедно` а во суштина воопшто не си одговараат.
После 23-24 години веке мислам дека формирањето на личноста е завршено и можеш повеќе да видиш со кого ќе имаш работа во животот.
Јас имав 6 годишна врска која за среќа заврши (иако тогаш ми беше крај на светот), а после со маж ми одев само 1 година што на подоцнежни години е сосема доволно да запознаеш некого
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Три и пол години со кратка пауза од неколку месеци, која мислам дека уште повеќе ни ја зајакна врската :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,262
2,357
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Mnogo Bitno па кај ги најде баш 3 и пол месеци. :) А што ако еве баш тој период те касне куче па мораш да лежиш у болница како ќе се венчаш? А и да свршувачката влегува во тој период од 4 години и 3 и пол месеци? :)