1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку години во врска пред да започнете брак?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Nemirna., 16 февруари 2012.

 1. TARA

  TARA Нов член

  Зачленет на:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  11
  Зависи од многу работи ама јас искрено не верувам во врски што почнале на на многу млади години. Тоагаш некако сеуште нмемаме дефинирани сфаќања и интересеи. Често се случува партнерите различно да созреваат или едниот воопшто да не созрее па се продолжува со брак поради ` перемногу сме заедно` а во суштина воопшто не си одговараат.
  После 23-24 години веке мислам дека формирањето на личноста е завршено и можеш повеќе да видиш со кого ќе имаш работа во животот.
  Јас имав 6 годишна врска која за среќа заврши (иако тогаш ми беше крај на светот), а после со маж ми одев само 1 година што на подоцнежни години е сосема доволно да запознаеш некого
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Три и пол години со кратка пауза од неколку месеци, која мислам дека уште повеќе ни ја зајакна врската :)
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  4 години и 3ипол месеци е нај идеален период :kafe
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  @Mnogo Bitno па кај ги најде баш 3 и пол месеци. :) А што ако еве баш тој период те касне куче па мораш да лежиш у болница како ќе се венчаш? А и да свршувачката влегува во тој период од 4 години и 3 и пол месеци? :)
   

Сподели: