Колку години во врска пред да започнете брак? | Црнобело Форум

Колку години во врска пред да започнете брак?

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Секс секс па секс ... -.- Сфаќам дека може да му се здосади, незнам ни како од 16 години успеал да издржи толку години само со една. И еве ако се земат и ако стварно ја сака нема да му биде потребна ниедна друга

Не е само до сексот, не ме разбирај погрешно.Зборам воопшто, значи да излезеш со друго девојче на кафе, да флертуваш, да спознаеш други карактери, други мислења за нештата, можеби ќе налета на подобра.

Јас те сфаќам како девојче за што ми збориш и искрено не знам дали имаш вакво слично искуство, но кога тогаш ќе ти здосади.Знам и други парови кои иделе дури и по 10-тина години па пред брак се разминуваат.
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Не е само до сексот, не ме разбирај погрешно.Зборам воопшто, значи да излезеш со друго девојче на кафе, да флертуваш, да спознаеш други карактери, други мислења за нештата, можеби ќе налета на подобра.

Јас те сфаќам како девојче за што ми збориш и искрено не знам дали имаш вакво слично искуство, но кога тогаш ќе ти здосади.Знам и други парови кои иделе дури и по 10-тина години па пред брак се разминуваат.
Епа затоа ко млад нека си ги мења ко чорапи а после кога ќе порасне озбилна врска и брак. А не обратно и на крај forever alone :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Шмекси

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А
Епа затоа ко млад нека си ги мења ко чорапи а после кога ќе порасне озбилна врска и брак. А не обратно и на крај forever alone :D

Се разбираме :) Епа тогаш добро, еве пример за тебе.Колку време врска ти треба за да откриеш карактер и такви работи за да стапиш со некој во брак.
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
А

Се разбираме :) Епа тогаш добро, еве пример за тебе.Колку време врска ти треба за да откриеш карактер и такви работи за да стапиш со некој во брак.
Незнам, затоа го поставив прашањево :D
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
тоа нема одредена бројка... кога луѓето ќе се чувствуваат спреми за тоа ќе биде, значи може 2 недели да се знаете а да мислите дека цел живот е покрај тебе, или пак да одите десет години и на крај да излезе дека воопшто не сте го знаеле човекот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: divaaa

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Прво бракот не се започнува, во брак се стапува. Може да се започне само брачна заедница.

Друго, релативна работа е после колку време треба да се стапи во брак. Во зависност од квалитетот на врската, љубовта, па до некаде и финансискиот фактор.
Од вода и воздух не се живее, ама не треба ни тоа да е пресудно. Треба пред се да се знае карактерот на партнерот, да имате поминато некој месец заеднички (предбрачен) живот, да се научат сите навики, тек после тоа да се скока во тавче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Секс секс па секс ... -.- Сфаќам дека може да му се здосади, незнам ни како од 16 години успеал да издржи толку години само со една. И еве ако се земат и ако стварно ја сака нема да му биде потребна ниедна друга

Што порано прифатиш дека врските најмногу се вртат околу сексот, тоа подобро ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak and Ghtalpo

maculka

Полноправен Член
24 февруари 2012
60
89
18
Во друга тема напишав дека најубаво би било (бар за машко) во брак да стапиш на 24-25 години, она како најниска граница за таква „лудост“.А инаку доколку веќе планирам да се женам, откако ја одберам мојата идна жена, сигурно не би бил во долга врска 3-4 години па дури и повеќе од причина што здосадува.Ако некој не се сложува нека каже па да објаснам и јас :D
Најубаво би било врска 6 месеци до 1 година и после тоа веридба, брак како идат тие работи :)


потполно се согласувам