1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку ви е важно да имате расно милениче?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Aaliyah, 15 февруари 2012.

 1. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Не те сфаќам погрешно, има ралични типови на луѓе. На мене ете не ми е гајле каква раса е, на тебе ти е, но сепак сме на иста страна и сме против тие кои само ги ''користат'' расните кучиња. Го почитувам твоето мислење и стварно се согласувам дека ова не би ни било форум додека нема дискусии и различни мислења :)
   
  На LadyInPink му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Премногу ги сакам животните особено кучињата и можам да кажам дека не ми е важно дали е расно со педигре или без. Никој не се родил учен па ни тие.Не значи дека ако е расно веднаш ќе знае каде да извршува физиолошки потреби,да прави здраво и сл. Сакам да кажам дека безразлика дали станува збор ѕа расно куче или не и во едниот и во другиот случај ќе треба да му посветиш исто внимание нега и сл. а тоа ќе ти воѕврати со исто толку љубов.:sreken
   
  На Caci и Dea им се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Најмалце ми е тоа важно... ги сакам сите кучиња подеднакво, и нема куче од мала што не ме знае, се се по мене, а ниедно нема расно, а паметни се исто како тие расните... имав едно куче, беше пудлица, убаво, воспитано, имам сега друго, ова е мешано исто така доста интересно куче, многу сака да лудува, затоа и го сакам најмногу... летото најдов на патот едно куче, мало, без педигре, беше згазено и осудено на смрт, мирисаше на нафта, немаше влакна, го однесов кај дечко ми, неможеше да гледа, да оди, немаше сила, сите мислеа дека ќе умре, а јас по него плачев... на крајот се излечи, сега порасна, со нас е пак, и е едно од најпаметните кучиња што ги имам видено, што да му се каже тоа прави, кога ќе викнеш, доаѓа, спие со дечко ми во ист кревет, наутро го буди тоа... затоа, не е битно каква раса и какво е, битно е колку те сака, и колку ти го сакаш... и тоа е куче... ;)
   
  На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  кд и да сам купуваја папагалче купуваја сам нимфе, некако су ми најфраерски папагали, сс луду фризуру, сакаф да се галиф и мазиф и л'сно се припитомуеф
   
  На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па подобро е да имаш расно милениче зошто отприлика знаеш кој се карактеристики на расата и што треба да очекуваш..ма да и да е џукелче може да изненади со позитивни особини а не ретко посимпатично да биде од расните..
   
 6. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  имам шкотски овчар(леси) и ич не ми е важно :D
   
  На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  ОЗБИЛНО!!?!?!? :eek ОМИЛЕНО МИ Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! МОРА НЕКОГАШ ДА ГО ВИДАМ! (happy)
   
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  На мене ми е. Имам куче од расата Samoyed (inlove) .
   
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  не ми е гајле дали моите мачки се расни...си ги сакам...
  ова е еквивалентно на прашеање до женски: Дали сакате принцови
   

Сподели: