1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку ви е важно да имате расно милениче?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Aaliyah, 15 февруари 2012.

1. Dea

Dea Активен Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    196
    Не те сфаќам погрешно, има ралични типови на луѓе. На мене ете не ми е гајле каква раса е, на тебе ти е, но сепак сме на иста страна и сме против тие кои само ги ''користат'' расните кучиња. Го почитувам твоето мислење и стварно се согласувам дека ова не би ни било форум додека нема дискусии и различни мислења :)

На LadyInPink му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Alex M.

Alex M. Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    328
    Допаѓања:
    523
    Премногу ги сакам животните особено кучињата и можам да кажам дека не ми е важно дали е расно со педигре или без. Никој не се родил учен па ни тие.Не значи дека ако е расно веднаш ќе знае каде да извршува физиолошки потреби,да прави здраво и сл. Сакам да кажам дека безразлика дали станува збор ѕа расно куче или не и во едниот и во другиот случај ќе треба да му посветиш исто внимание нега и сл. а тоа ќе ти воѕврати со исто толку љубов.:sreken

На Caci и Dea им се допаѓа ова.
  3. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,103
    Најмалце ми е тоа важно... ги сакам сите кучиња подеднакво, и нема куче од мала што не ме знае, се се по мене, а ниедно нема расно, а паметни се исто како тие расните... имав едно куче, беше пудлица, убаво, воспитано, имам сега друго, ова е мешано исто така доста интересно куче, многу сака да лудува, затоа и го сакам најмногу... летото најдов на патот едно куче, мало, без педигре, беше згазено и осудено на смрт, мирисаше на нафта, немаше влакна, го однесов кај дечко ми, неможеше да гледа, да оди, немаше сила, сите мислеа дека ќе умре, а јас по него плачев... на крајот се излечи, сега порасна, со нас е пак, и е едно од најпаметните кучиња што ги имам видено, што да му се каже тоа прави, кога ќе викнеш, доаѓа, спие со дечко ми во ист кревет, наутро го буди тоа... затоа, не е битно каква раса и какво е, битно е колку те сака, и колку ти го сакаш... и тоа е куче... ;)

На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
  4. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    кд и да сам купуваја папагалче купуваја сам нимфе, некако су ми најфраерски папагали, сс луду фризуру, сакаф да се галиф и мазиф и л'сно се припитомуеф

5. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Па подобро е да имаш расно милениче зошто отприлика знаеш кој се карактеристики на расата и што треба да очекуваш..ма да и да е џукелче може да изненади со позитивни особини а не ретко посимпатично да биде од расните..

6. marjan

marjan Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    489
    Допаѓања:
    657
    имам шкотски овчар(леси) и ич не ми е важно :D

7. Dea

Dea Активен Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    196
    ОЗБИЛНО!!?!?!? :eek ОМИЛЕНО МИ Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! МОРА НЕКОГАШ ДА ГО ВИДАМ! (happy)

8. Andrea Bloodbucket

Andrea Bloodbucket Истакнат Член

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    280
    Допаѓања:
    328
    На мене ми е. Имам куче од расата Samoyed (inlove) .

9. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
  10. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,263
    Допаѓања:
    9,105
    не ми е гајле дали моите мачки се расни...си ги сакам...
    ова е еквивалентно на прашеање до женски: Дали сакате принцови

Сподели: