Колку ви е важно да имате расно милениче?

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Воопшто не ми е важно дали кучето е расно или не е. Сум чувала неколку кучиња досега кои сум ги нашла на улица, па среќна сум била и исполнета. Ако кучето не е со педигре не значи дека не може да се однесува како такво.
Она што важи за луѓето, дека не треба да се ценат според надворешниот изглед..важи и за миленичињата. Макар што не верувам дека постои милениче кое нема да ве сака и кое нема да скока и да трча по вас од радост кога ќе ве види.
 

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
24
Не би ми било многу важно ако живеам во куќа и имам место надвор да чувам куче. Али живеам во стан и сега земавме куче и се одлучивме многу полесно затоа што знаеш отприлика која раса какви особини има и дали можеш да ја чуваш дома. Јас обожавам хаски ама кучето не е за дома а лабрадор и златен ретривер ги пофалија дека биле баш мирни и паметни и не правеле проблеми многу по дома за затоа лабрадор зедовме ние :)
 

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
29
Имам персиски мачор и го сакам повеќе од обичните мачиња што ги имам чувано порано.
Дали е сурово, и дали ми значи или не, сами заклучете.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Не ми е воопшто важно....
Не е важно дали е расно важен е карактерот на самото куче,дали ке ти пружа љубов .
Имам расно куче ама мачките немаат раса...и си ги сакам исто како и кучето...Затоа што се мили и знаат да искажат благодарност....Или пак само јас ја сваќам ...зашто по дома урлаат дека ке ги фрлеле зашто биле многу диви,ги гризеле...А јас немам такво искуство :)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Па ако е раса да бида раса а не некој љангар. По би преферирал ротфајлер или доберман. За кога ќе влезе некој во двор непознат да му скине нога. :rofl
 

KaMa(

Полноправен Член
1 јули 2012
42
32
18
Сум имал само едно расно, германски овчар и десетици кучиња и мачиња собрани буквално од контејнери и сум ги носел дома.

не ми е гајле за раса.
 
  • Like
Реакции: Caci and Aaliyah