1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку ви е важно да имате расно милениче?

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Aaliyah, 15 февруари 2012.

 1. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Воопшто не ми е важно дали кучето е расно или не е. Сум чувала неколку кучиња досега кои сум ги нашла на улица, па среќна сум била и исполнета. Ако кучето не е со педигре не значи дека не може да се однесува како такво.
  Она што важи за луѓето, дека не треба да се ценат според надворешниот изглед..важи и за миленичињата. Макар што не верувам дека постои милениче кое нема да ве сака и кое нема да скока и да трча по вас од радост кога ќе ве види.
   
 2. zombie#

  zombie# Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 април 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  65
  Не би ми било многу важно ако живеам во куќа и имам место надвор да чувам куче. Али живеам во стан и сега земавме куче и се одлучивме многу полесно затоа што знаеш отприлика која раса какви особини има и дали можеш да ја чуваш дома. Јас обожавам хаски ама кучето не е за дома а лабрадор и златен ретривер ги пофалија дека биле баш мирни и паметни и не правеле проблеми многу по дома за затоа лабрадор зедовме ние :)
   
 3. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  Имам персиски мачор и го сакам повеќе од обичните мачиња што ги имам чувано порано.
  Дали е сурово, и дали ми значи или не, сами заклучете.
   
 4. blonderock14

  blonderock14 Нов член

  Зачленет на:
  16 април 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
 5. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  не ми е важно.
   
 6. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  ни малку не ми е важно :) само да е здраво и живо :)
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Не ми е воопшто важно....
  Не е важно дали е расно важен е карактерот на самото куче,дали ке ти пружа љубов .
  Имам расно куче ама мачките немаат раса...и си ги сакам исто како и кучето...Затоа што се мили и знаат да искажат благодарност....Или пак само јас ја сваќам ...зашто по дома урлаат дека ке ги фрлеле зашто биле многу диви,ги гризеле...А јас немам такво искуство :)
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па ако е раса да бида раса а не некој љангар. По би преферирал ротфајлер или доберман. За кога ќе влезе некој во двор непознат да му скине нога. :rofl
   
 9. KaMa(

  KaMa( Полноправен Член

  Зачленет на:
  1 јули 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  32
  Сум имал само едно расно, германски овчар и десетици кучиња и мачиња собрани буквално од контејнери и сум ги носел дома.

  не ми е гајле за раса.
   
  На Caci и Aaliyah им се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Не ми е ич сите ми се мили
   

Сподели: