1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога бев мал/мала...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 19 април 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  кога бев мал- бев 3 во едно. металец, хипик и панкер.
  Така ме учеа постарите. Многу често го користев "батабонт",и "кошпатлер" .
  Инаку имав среќно детство, што и да побарав - добивав.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Кога бев мал гелот за коса мислев дека е крем за лице па често си го мачкав лицето. :giggle (think)
   
  На Badgirl, Lovely*-*, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ми текна една случка. Мал бев дали 4 години сум имал и дедо ми за роденденот ми вика да сме оделе да береме јагоди. Ја радосен се стрчав сам надвор, а влечките многу големи и се лизнав. И сега си имам белег на ногата. :)
   
 4. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Оффф мене ми текнува на 4 роденден....Дедо ми дојде на гости...ама он ми даваше пари како поклон ....А јас парите не ги сметав за поклон....И така он си седна на маса...јас доагам и кога да го видам на масаа....И му викам...Ееее абе тии деде...како тоа си седнал на маса да јадеш а без поклон си дошол...Ајде да си ги облечеш чевлите и да си одишш...Иии така он си се облече си отидее...јас седнав на масата и кога и текна што направив ...почнав да плачам и искочив преку вратата да го барам да го виканам...и за среќа пред врата беше ....И ден денеска се смејат на моја сметка за таа случка :(
   
  На Ludaca и The Tramp им се допаѓа ова.
 5. Uff g'z tvoj !!!

  Uff g'z tvoj !!! Нов член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Од кога знам за себе сум бил многу добро дете .. но премногу несмасно :D
  Сум се валкал како некоја будала ...
  Од кога знам за мене ги сакам моторите и колите ..
  па со мојот SOBIM (црвен и на сестрами ) :p сум правел бууум бууууум ! и позади кај куќата моја во дупка целиот во крв :rofl
  ИИ една моја сликичка да видите како изгледам :p LOl
   

  Прикачени податотеки:

  На Гонзо му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Нон стоп седев пред машината за алишта и ја гледав како работи:giggle
   
  На 9gagger, КрисТина К., Bum-Bum и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Знам дека ко мал сум бил на болница за слепо црево......и сеуште имам X таму долу :)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Тепачиште сум била. :zelen Тетката шо работи во продавницата тука во близина, кога и да влезам таму ми вика: Еее ко беше мала шо праеше... кога и да поминеше дете расплакано, знаевме кој го имат истепано. :gjavol
   
  На Badgirl, Ночной охотник, Bum-Bum и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Уште кога сум бил мал одсекогаш сум барал татко ми да ми ја отклучи колата да седам во неа и да си го вртам воланот (во место). Па не ми е чудно и сега што сум си болен по коли и мотори :D А единствен збор на кој што ми текнува моментално дека сум го изговарал погрешно е чешма - чемша.:rofl
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  Кога бев мала недај боже да дојде некоја топка кај мене во раце тешко нејзе:D
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: