1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога бев мал/мала...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 19 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Не знам дали е за во Кафе -Муабети или за Хумор и Сеир.. Нека седи тука ќе има смеење.. :D
  Пишувајте за тоа кога уште сте биле мали и сте правеле некој глупости, сте имале некој безвска теории или па некој зборови сте ги сваќале и изговарале сосем погрешно.

  Кога бев мал наместо врата - викав вата, наместо јогурт -јоргут... Ах леле кога ќе ми текне на ова уште се смеам.:rofl

  Еден ден така си трчам низ соба, целиот расположен и наеднаш најдов една мала железна прачка.
  Го гледам штеќерот отворен и викам ај ќе брцнам овде.. Брцкање тоа железото внатре кога ме акна тоа струја, целиот се стресов и идев цела недела како врз мене да паднал клавир.:x
   
  На Jana, Hexasto и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Еднаш мочав од тераса....само еднаш ама :D
   
  На Bum-Bum и Dee Dee им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас кога бев мала, кечап изговарав кепач, а батак, патка, и секогаш сум викала сакам патка со кепач. Исто и фрижидер -фридижер. (wasntme)
  Исто и јас имам брцнато во штекер, со оние тенките црни шноли... never again! Но бев премала, се сеќавам бев во бебешко креветче.
  Кога имав неколку годинки, имав еден трицикл што ептен многу си го сакав. Како сум го возела еј! Кога ќе го затерав најбрзо што можев, на едно тркало го кревав. Picture that - копиљ, девојче, big grin on my face, фурам на трицикл. :rofl
   
  На LMFAO, Jana, Hexasto и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  КАо копук од 3 години обожаав да тарашкам. Го развив чулото за мирис и увек бев партибрејкер за дедо - мразот шо ни доаѓаше преку влезна врата. Му ги знаев сите скришни места.
  Истотака екпериментатор тежок. Пробуев да поправам скршени работи (ејј а кој ги скршил еден миг предтоа - тоа е исто интересно).
  Обожаав ствари на копчиња. Моиве викаа ти ќе бидеш или детектив или на машински. (прва грешка - ме запишаа на музичко). Клавирот знае за мојот (не)талент.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  За сукња сум викала цумпа
  За патичиња сум викала чечиња
  За кечап сум викала кепач

  *Сум имала некој вујко и дошол кај нас на гости. Сум му рекла: дојди да те чешлам и да ти правам фризури, а тој пустиот немал ни ќоро влакно на главата :zelen
   
  На Јована, Jana и Dee Dee им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Беше Велика сабота.....199Х и некоја...имаше еден капак кај поштата го отворив и брцнав....ме здрма струја. Оттогаш сум ваков
   
  На Ludaca, Jana, Bibi@ и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Околу мене сум немал другарчиња на моја возраст и нонстоп му правев друштво на татко ми по надвор или седев дома и гледав филмови и цртани. :) За некоја беља да сум правел не ми текнува. :sreken
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Кога бев мала со еден комшија стално си игравме на кујна и јас "го колев" и после со четкичка што се мачкаат кифли го мачкав со вода..А еднаш базент копавме и ставивме вода и нормално кал стана и ко свинчиња се бањавме а кога излеговме само забите и очите ни се гледаа..Па кога сум имала некаде околу 3 години сум сакала ориз да требам и ми дала баба ми и мене ми здосадило ме фатила нервоза и оризот на земја а за да не приметат со метлата под кревет :D
  Па сум сакала да мочкам на кревет и во фиока :D
  Сеа за сеа толку ми текнува ако ми текне уште нешто ќе допишам :giggle
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Кога се сеќаваат што се сум правела сите се смеат....Прво сум викала Кепач место Кечап,местто кисело млеко Тикало мекало,место зејтин,зелтун,место мастика ацика....

  Инакуу кога сум имала 3 години и да ја однесеме во школо братучетка ми со баба ми....Сум и избегала по една улица и она трчала по мене а јас сум и се смеела и сум и викала ....бебе бебе неможеш да ме фатиш,после тоаа сум го гледала татко ми како се бричи сум земала и јас бикче и малку сум се засекла на огразот...ама среќа брзо ме виделе...Има уште многу ама ајде доста сее :)
   
  На ScoobyDoo, LMFAO, Hexasto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па као и сите деца така и ја сум правел разно разни глупости..иначе као мал многу сакав да пијам пиво памтам, ке ми нудат сокови ова она ама пиво секоаш си бирав :)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: