1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога бев мал/мала...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 19 април 2012.

1. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Не знам дали е за во Кафе -Муабети или за Хумор и Сеир.. Нека седи тука ќе има смеење.. :D
    Пишувајте за тоа кога уште сте биле мали и сте правеле некој глупости, сте имале некој безвска теории или па некој зборови сте ги сваќале и изговарале сосем погрешно.

Кога бев мал наместо врата - викав вата, наместо јогурт -јоргут... Ах леле кога ќе ми текне на ова уште се смеам.:rofl

Еден ден така си трчам низ соба, целиот расположен и наеднаш најдов една мала железна прачка.
    Го гледам штеќерот отворен и викам ај ќе брцнам овде.. Брцкање тоа железото внатре кога ме акна тоа струја, целиот се стресов и идев цела недела како врз мене да паднал клавир.:x

На Jana, Hexasto и Dee Dee им се допаѓа ова.
  2. NEPOBEDLIV

NEPOBEDLIV Истакнат Член

Зачленет на:
    5 март 2012
    Мислења:
    288
    Допаѓања:
    412
    Еднаш мочав од тераса....само еднаш ама :D

На Bum-Bum и Dee Dee им се допаѓа ова.
  3. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Јас кога бев мала, кечап изговарав кепач, а батак, патка, и секогаш сум викала сакам патка со кепач. Исто и фрижидер -фридижер. (wasntme)
    Исто и јас имам брцнато во штекер, со оние тенките црни шноли... never again! Но бев премала, се сеќавам бев во бебешко креветче.
    Кога имав неколку годинки, имав еден трицикл што ептен многу си го сакав. Како сум го возела еј! Кога ќе го затерав најбрзо што можев, на едно тркало го кревав. Picture that - копиљ, девојче, big grin on my face, фурам на трицикл. :rofl

На LMFAO, Jana, Hexasto и уште 1 член му се допаѓа ова.
  4. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,993
    Допаѓања:
    9,620
    КАо копук од 3 години обожаав да тарашкам. Го развив чулото за мирис и увек бев партибрејкер за дедо - мразот шо ни доаѓаше преку влезна врата. Му ги знаев сите скришни места.
    Истотака екпериментатор тежок. Пробуев да поправам скршени работи (ејј а кој ги скршил еден миг предтоа - тоа е исто интересно).
    Обожаав ствари на копчиња. Моиве викаа ти ќе бидеш или детектив или на машински. (прва грешка - ме запишаа на музичко). Клавирот знае за мојот (не)талент.

На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. КрисТина К.

КрисТина К. Истакнат Член

Зачленет на:
    2 март 2012
    Мислења:
    527
    Допаѓања:
    1,654
    За сукња сум викала цумпа
    За патичиња сум викала чечиња
    За кечап сум викала кепач

*Сум имала некој вујко и дошол кај нас на гости. Сум му рекла: дојди да те чешлам и да ти правам фризури, а тој пустиот немал ни ќоро влакно на главата :zelen

На Јована, Jana и Dee Dee им се допаѓа ова.
  6. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    Беше Велика сабота.....199Х и некоја...имаше еден капак кај поштата го отворив и брцнав....ме здрма струја. Оттогаш сум ваков

На Ludaca, Jana, Bibi@ и уште 3 други им се допаѓа ова.
  7. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    Околу мене сум немал другарчиња на моја возраст и нонстоп му правев друштво на татко ми по надвор или седев дома и гледав филмови и цртани. :) За некоја беља да сум правел не ми текнува. :sreken

На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dee Dee

Dee Dee Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    197
    Допаѓања:
    468
    Кога бев мала со еден комшија стално си игравме на кујна и јас "го колев" и после со четкичка што се мачкаат кифли го мачкав со вода..А еднаш базент копавме и ставивме вода и нормално кал стана и ко свинчиња се бањавме а кога излеговме само забите и очите ни се гледаа..Па кога сум имала некаде околу 3 години сум сакала ориз да требам и ми дала баба ми и мене ми здосадило ме фатила нервоза и оризот на земја а за да не приметат со метлата под кревет :D
    Па сум сакала да мочкам на кревет и во фиока :D
    Сеа за сеа толку ми текнува ако ми текне уште нешто ќе допишам :giggle

На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bum-Bum

Bum-Bum Истакнат Член

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    1,125
    Допаѓања:
    1,844
    Кога се сеќаваат што се сум правела сите се смеат....Прво сум викала Кепач место Кечап,местто кисело млеко Тикало мекало,место зејтин,зелтун,место мастика ацика....

Инакуу кога сум имала 3 години и да ја однесеме во школо братучетка ми со баба ми....Сум и избегала по една улица и она трчала по мене а јас сум и се смеела и сум и викала ....бебе бебе неможеш да ме фатиш,после тоаа сум го гледала татко ми како се бричи сум земала и јас бикче и малку сум се засекла на огразот...ама среќа брзо ме виделе...Има уште многу ама ајде доста сее :)

На ScoobyDoo, LMFAO, Hexasto и уште 2 други им се допаѓа ова.
  10. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Па као и сите деца така и ја сум правел разно разни глупости..иначе као мал многу сакав да пијам пиво памтам, ке ми нудат сокови ова она ама пиво секоаш си бирав :)

На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: