Кога бев мал/мала...

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
омилени слатки ми беа грклани, индијанки и еклери
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
За куче сум викала туче ..сум била и немирна љубопитна.. ми текнува на една случка имав 4 години кога истурив врз мене жешка вода сакав да видам што има во садот ама беше на малце на повисоко место ставено и така од љубопитност гледајќи ми се лизна од раце и се попарив на гради после се шетав низ болница со мајка ми а најтргично е тоа што се случи еден ден пред мојот роденден :(
 

LazyMonday

Нов член
30 мај 2012
22
17
3
Како мала,стално си правев јадења од кал и листови во дворот :D
Добро е што не ги јадев кога ќе беа готови! :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Јована

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Кој бев мала бев безгрижна:) Поголем дел од денот учев како се паѓа најбезболно затоа што стапалчињата ми беа како крофничиња, заоблени па тешко ми беше рамнотежа да држим. Кој бев мала бев докторка , имав една кукла бебе на која у текот на денот и давав терапија од пеницилин инекција и ја пунев со вода, се додека еден ден не направив мала поплава кој почна куклата да се цеди од сите страни... тогаш мајка ми ми објаснуваше као куклата не е жива нешо бла бла...ми го скрши филмот... :(
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
коа сум била мала ич не сум сакала да одам во градинка или забаваче ват евер...и се сеќаам мајка ми секое сабајле ќе ме однесеше и ќе ме оставеше, пошто немаше кој да ме чува, и нон стоп бев плачливо дете шо нејќе у градинка...

и еден ден мајка ми ќе ме подлажува со фломастери и боенки од турција што ги купил татко ми и ја среќна весела и ме убедуе како било убаво тамусо децата бла бла :)
и сите ќе легнеа да спијат ја се преправав, и успеав тогаш да им киднам на учителките :) и тоа беше последниот ден, таму не ме однесоа повеќе :showoff
на мали години сум почнала да бегам од школо хахах
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Lady*

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Koga bev mala ma ich tiiiiit ne mi chuel za nishtooo ;) fudbalot pod ruka i nemam muka :zelen ne se zamarash so nishto beee braaat nit stresovi, ljubovni problemi, pa na rabota shefot vakov bil onakov bil, pa denes nejke da me ebe (bil veke so nekoja) ama ako mene pa utre ke me boli glava, pa dvolicni bile lugevo, pa ogovarale, pa od korist, zlobni bile, kur se trese... (coveceto blabla) :zelen
 

Christijan

Нов член
7 јануари 2013
1
0
1
33
Хаахахах! :rofl Кога бев помал, многу сакав да одам на продавница и да трошам пари :giggle.. Кога бев околу 3-4 годинии
мојот братучед цело време ми велеше ако си си соблечеш гаќите на сред двор ќе ти дадам 20 денари.. :cool:fuck yeah ..
Јас тогаш го слушав братучед ми и правев се што ќе ми кажеше за 20 Денари :showoff..Исто така и многу сакав да се пикам во фрижидерот и да мочкам во кадата :rofl Исто така многу сакав и да го нервирам татко ми :gjavol



________________________________________________________________________

Superman or Batman? - No thanks, I prefer to be a
little devil.