1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кафе-бар ЦрноБело

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Kitty, 10 април 2012.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,007
  Se mazi so zatvoreni oci mizejki a so otvoreno i cisto srce .I za sekoe tendgerce ima kapace. Otvori go srceto i dozvoli mu da vleze uste edno otvoreno srce.Zasto ocite granici nemaat .
   
  На Falanga и corki им се допаѓа ова.
 2. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  77
  Ееее драга моја, јас не сум таман за никого, на сите сум им паман за онаа работа ама кога ќе треба да дојде до нешто посериозно одма одат со приказната, што ќе речат комшиите, што ќе речат роднините... а пред тоа не мислат што ќе речат комшиите. Точно е тоа дека како ќе го наштимаш така ќе си биде, ама се плашам деа сум слаба во штимањето некако немам многу живци да се трудам за да наштимам некој.
  А брат ти рече како мене е а :) Ти би посакала ли да имаш за сбнаа некоја ветрушка како мене?
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Ветрушка? Де објасни малку повеќе каква си, иначе дали јас сакам или не сакам воопшто не е битно, фала богу брат ми што си одбере тоа ќе си го има нема што јас да му се мешам или да му бранам ниту па ќе дозволам моите тоа да го прават. Само он да си најде девојка другото после не е толку страшно. :)
   
 4. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  [​IMG]
  Дечки да ви посакам убаво да си ги поминете празнициве, да ви биде топло во срцето и душата да ви се радува. :*
   
  На Pica pica, Ѕвездичка и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 5. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  883
  Шо пие кафанава од мене и среќна нова година
  пс: че се раздужиме покасно :)
   
 6. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  77
  Не е работата само да најде девојка, туку каква ќе ја најде. Денес ние девојќите толку се „еманципиравме“ што ни сопствената сенка не ја трпиме а камо ли маж.
  Мој совет за брат ти е да не дозволува никоја да му го сврти умот туку да испроба што повеќе, за брак никогагаш нне е касно, побитно е со кава особа ќе влезе во брак. Недај боже да му се погоди некоја ор****ја па да му се смее светов. Јас имам комшија рогоња кој се прави дека ништо не гледа а женаму се плеска со кого ќе стигне.
   
 7. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  pixelmk-najubavite-gifovi-so-kafe-36893.gif Ајде бујрум, кој е за тазе кафе и лаф моабет:)
   
  На Tantara и JaMi им се допаѓа ова.
 8. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  20170114_133714.jpg
  Пушачи и кафеџии навалете кај мене на кафе и цигара :kafe(smoke)
   
  На Tantara, Prashina и misti.diva orhideja им се допаѓа ова.
 9. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  @Falanga и сите останати кои го посетуваат форумов:)

  resize-img.jpg
  бараше, ете си доби;)сокче
  ја би пивце(pivo)
   
  На Falanga му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Па и ја би пивце, ама си реков, ете да не звучи камионџиски ќе пиеме сокче. ;)
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: