Кафе-бар ЦрноБело

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Кој будала мене ќе ме земе, девојките како мене сите ги сакаат ама не и да ги женат, за жена сакаат некоја мутава когја ќе седи дома ќе им пере чисти пегла а од врата ќе излегува само за во црква или недај боже погребби.
Јас бби се омажила ама со некој кој ќе знае да цени и почитува и кој нема да смета дека ме поседува.
Реално мене највеќе ми одговара отворен брак каде ќе можеме да се дружиме и со други луге а не само да општиме еден со друг. Реално мислам дека моногамијата не му годи никому ама сме ја прифатиле како нешто што мораме, сто како и облеката.
Se mazi so zatvoreni oci mizejki a so otvoreno i cisto srce .I za sekoe tendgerce ima kapace. Otvori go srceto i dozvoli mu da vleze uste edno otvoreno srce.Zasto ocite granici nemaat .
 
  • Like
Реакции: Falanga and corki

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Па ти си таман за брат ми :) Како ќе си го наштимаш таков ќе си биде он :)
Ееее драга моја, јас не сум таман за никого, на сите сум им паман за онаа работа ама кога ќе треба да дојде до нешто посериозно одма одат со приказната, што ќе речат комшиите, што ќе речат роднините... а пред тоа не мислат што ќе речат комшиите. Точно е тоа дека како ќе го наштимаш така ќе си биде, ама се плашам деа сум слаба во штимањето некако немам многу живци да се трудам за да наштимам некој.
А брат ти рече како мене е а :) Ти би посакала ли да имаш за сбнаа некоја ветрушка како мене?
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ееее драга моја, јас не сум таман за никого, на сите сум им паман за онаа работа ама кога ќе треба да дојде до нешто посериозно одма одат со приказната, што ќе речат комшиите, што ќе речат роднините... а пред тоа не мислат што ќе речат комшиите. Точно е тоа дека како ќе го наштимаш така ќе си биде, ама се плашам деа сум слаба во штимањето некако немам многу живци да се трудам за да наштимам некој.
А брат ти рече како мене е а :) Ти би посакала ли да имаш за сбнаа некоја ветрушка како мене?
Ветрушка? Де објасни малку повеќе каква си, иначе дали јас сакам или не сакам воопшто не е битно, фала богу брат ми што си одбере тоа ќе си го има нема што јас да му се мешам или да му бранам ниту па ќе дозволам моите тоа да го прават. Само он да си најде девојка другото после не е толку страшно. :)
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
430
886
1,103
Шо пие кафанава од мене и среќна нова година
пс: че се раздужиме покасно :)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Ветрушка? Де објасни малку повеќе каква си, иначе дали јас сакам или не сакам воопшто не е битно, фала богу брат ми што си одбере тоа ќе си го има нема што јас да му се мешам или да му бранам ниту па ќе дозволам моите тоа да го прават. Само он да си најде девојка другото после не е толку страшно. :)
Не е работата само да најде девојка, туку каква ќе ја најде. Денес ние девојќите толку се „еманципиравме“ што ни сопствената сенка не ја трпиме а камо ли маж.
Мој совет за брат ти е да не дозволува никоја да му го сврти умот туку да испроба што повеќе, за брак никогагаш нне е касно, побитно е со кава особа ќе влезе во брак. Недај боже да му се погоди некоја ор****ја па да му се смее светов. Јас имам комшија рогоња кој се прави дека ништо не гледа а женаму се плеска со кого ќе стигне.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
39
  • Like
Реакции: misti.diva orhideja