1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кафе-бар ЦрноБело

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Kitty, 10 април 2012.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Е ај за мене она што ќе остане.Шо е онаа во помалата чаша?...Па и вода да е,не е важно,битно е да се учествува!:)
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Screenshot_2017-01-23-23-13-23.png
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 3. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  За тебе убавице :*
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Фала ѕвездо сјајна(hug)А зш те нема на фемина?
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Бев зафатена деновиве затоа :*
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Одамна не сум пиела кафе со вас :)
  [​IMG]
   
  На Prashina, Kisserboy, Mnogo Bitno и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  сама ќе си пијам кафе:kafe
  Штета, во некои добри времиња, кога влегов како прваче во овој форумски кафе бар, имаше многу интересни фаци со кои мерак беше и вода да се напиеш...еех, живот...
  Ајде наздравје кафе, бујрум ако некој сака да ме дружи.. :kafe
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ајде јас те частам утре, бива ли ? :D :D
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Оти да не бива...фала однапред(y)
  :igra
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: