1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кафе-бар ЦрноБело

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Kitty, 10 април 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Дискотека имаме ама немаме кафич за кафе да си пиеме денски...
  па може и да ручаме овде....
  [​IMG]
   
  На The_Mayor, street_chic и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  освежување...:biggrin
  [​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ајде да пиеме кафенце...Кој ке ми прави друштво на мојава маса?...Иначе за мене Швепс и Ладно макијато :gladen
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Коа ќе биде отварање на фастфуд:confused:
   
  На foREVer, The_Mayor и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  маче шо си вака сама : ) или на куманофски кажано што к*р седиш сама хахахаха :D
  може да седну ? ке си ќуту да не ти сметам : )
  ....здрао за мене еспресо, кратко !!! за њума још едн шфепс, ја ке часту, бутна ву се на астал : )
   
  На N|ghtmare_f и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 6. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Хахаха....Бре кумановац ал си кулураанн :D Ми сама...никој не ме дружии :(
  Не ми сметаш како такој...Слободно седни си исто ко во Интермецо да си :D Збори си...Аран ли си? Девојка како ти е?
   
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  екстра е, како може да биде..... ти како си ? интермецо ? pff не иду там, мноо ми е тексас палтиче vs. гел фризура : )
  убава ти тфоја коса, природна ли ти е ? шфепс си рокаш а ? ако ако, ја не сам по сокче, кафенце само, еве готоф сам ја, само две глт'чиња пију ја, кратко.... да ме рокне, тебе слабо те рока ладно макијато а ? : )
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Јас...пуу Одлично...Хахахах...оти бе...мене ми е баш кул...Не е лошо :p Ти каде идеш?
  Да да природнаа....Хахахах....Ми пијам мора да пијам да се освежем...да не заспијам :p Амаа си брззз....ама нешто нема келер да ни донесе...Ако ке си седиме сами...па уште малце и сами ке си се послуужиме :D
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  фала на друштфо, морам да иду, ене га келнер, ја ке му плату, не ти га тражу број, ке се видимо па : ) чао....а име не ми га кажа, а да не е битно, битно дружисмо се, папа : )
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ајде некоја секси келнерка нека донесе едно еспресо за мене:mstickle
   
  На Ludaca и Bum-Bum им се допаѓа ова.

Сподели: