Кафе-бар ЦрноБело

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Со среќа нека е девојко,ете јас непоканет,кога веќе пијалокот е на маса,сам ќе са послужам,и ќе пернам една чаша виски,во ваша чест:)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Со среќа нека е девојко,ете јас непоканет,кога веќе пијалокот е на маса,сам ќе са послужам,и ќе пернам една чаша виски,во ваша чест:)

Напишав и другите за да не означувам. Фала ти послужи се и благо земи си :D:giggle:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42

Ајде ајде честито. Чифтосуење сега за кога планирате? Нек ви се угоде и среќни да сте биле.
Иначе покрај твојата сакам да да ја видам веридбата на @Neverna Mala ;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ајде ајде честито. Чифтосуење сега за кога планирате? Нек ви се угоде и среќни да сте биле.
Иначе покрај твојата сакам да да ја видам веридбата на @Neverna Mala ;)

Има време за свадба, наредното лето сакам :)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Ајде ајде честито. Чифтосуење сега за кога планирате? Нек ви се угоде и среќни да сте биле.
Иначе покрај твојата сакам да да ја видам веридбата на @Neverna Mala ;)
Кој будала мене ќе ме земе, девојките како мене сите ги сакаат ама не и да ги женат, за жена сакаат некоја мутава когја ќе седи дома ќе им пере чисти пегла а од врата ќе излегува само за во црква или недај боже погребби.
Јас бби се омажила ама со некој кој ќе знае да цени и почитува и кој нема да смета дека ме поседува.
Реално мене највеќе ми одговара отворен брак каде ќе можеме да се дружиме и со други луге а не само да општиме еден со друг. Реално мислам дека моногамијата не му годи никому ама сме ја прифатиле како нешто што мораме, сто како и облеката.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki, Prashina and Falanga

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Реално мене највеќе ми одговара отворен брак каде ќе можеме да се дружиме и со други луге а не само да општиме еден со друг. Реално мислам дека моногамијата не му годи никому ама сме ја прифатиле како нешто што мораме, сто како и облеката.
Да си ми жива и здрава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кој будала мене ќе ме земе, девојките како мене сите ги сакаат ама не и да ги женат, за жена сакаат некоја мутава когја ќе седи дома ќе им пере чисти пегла а од врата ќе излегува само за во црква или недај боже погребби.
Јас бби се омажила ама со некој кој ќе знае да цени и почитува и кој нема да смета дека ме поседува.
Реално мене највеќе ми одговара отворен брак каде ќе можеме да се дружиме и со други луге а не само да општиме еден со друг. Реално мислам дека моногамијата не му годи никому ама сме ја прифатиле како нешто што мораме, сто како и облеката.
Па ти си таман за брат ми :) Како ќе си го наштимаш таков ќе си биде он :)