1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кафе-бар ЦрноБело

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од Kitty, 10 април 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Ајде по едно кафе за старите времиња и староседелците. ☕☕☕
   
  На Saladin, ShakaZulu, MoonFairy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Ajde tamam napraviv :kafe
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Ее видов,ајде на здравје нека ни е..
  Туку кој има овде активен од старата ни багра?
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Neka ni e mila. Tuku nikoj nema da ti kazam, site eden po eden ve snema.
   
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Јас не можев долго време да се најавам...па ете денес му пишав на админот и успешно најавување после толку време.
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Едно НесКафе со млеко после напорен растрчан ден. ☕
   

Сподели: