1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Карти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 19 април 2012.

1. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Има неколку изданија игри за на компјутер наменети баш за тоа, да ги сфатиш основите на играта. Се викаат "Magic the gathering: Duels of the Planeswalkers". Симни ги и пробај ја, не е тешка играта ама бара добра стратегија.

На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    хан,покер...толку! :)

3. Marjan Gjorgjievski

Marjan Gjorgjievski Нов член

Зачленет на:
    24 август 2014
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Kazete mi vo hant igrata na kraj koga eden ke zatvori ako na drug mu ostanat vo raka dva keca kolku se brojat po pravilo a kolku ako ti ostane samo eden kec ? Mislam deka imase razlika sam koga e 1O a so poveke karti se broi eden samo ne sum siguren ? Mi treba za kladba :)

4. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,276
    Допаѓања:
    1,897
    Секој кец се брои по 10 без оглед дали е сам или со повеќе карти...си имал два кеца тоа е 20, пошто било хан значи 40...

5. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Јас знам дека доколку има повеќе карти, а еден од тие е 1, тогаш се рачуна само еден. А доколку му останала само една карта, а таа е 1, тогаш се рачуна 10.

Реално, има разлни правила, "потешки" и "полесни", па на кого како му одговара. Понекогаш ми иде да напишам прирачник и доколку некој сака да игра со мене да речам, играме вака или никако. Здосадено ми е да се расправам околу правила, зошто не знаат подобро. :zelen

6. Solstice

Solstice Nujabes

Зачленет на:
    28 август 2012
    Мислења:
    1,413
    Допаѓања:
    1,536
    Еј, ајде и ја да прашам у меѓувреме некој да не нашол случајно Bicycle карти кај нас?

7. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Нема да најдеш јас мислам. Имаше порано во таа продавницата на Максим Горки ама не постои веќе таа, така да мислам дека нема да најдеш. Барав и јас секакви шпилови, бидејќи ги собирам ама ми ја затворија.

8. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    121
    Да играм,многу сакам да играм,секој втор ден,омилена игра со карти ми е тунч и лажеш,две имам

9. Swatkata

Swatkata Староседелец

Зачленет на:
    26 јуни 2014
    Мислења:
    47
    Допаѓања:
    15
    Ооо обожавам,посебно друштво кога ќе се собереме јас сум најголем иницијатор :igra]:)
    Највеќе сакам табланет :cool:

Сподели: