1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Карти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 19 април 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Има неколку изданија игри за на компјутер наменети баш за тоа, да ги сфатиш основите на играта. Се викаат "Magic the gathering: Duels of the Planeswalkers". Симни ги и пробај ја, не е тешка играта ама бара добра стратегија.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  хан,покер...толку! :)
   
 3. Marjan Gjorgjievski

  Marjan Gjorgjievski Нов член

  Зачленет на:
  24 август 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Kazete mi vo hant igrata na kraj koga eden ke zatvori ako na drug mu ostanat vo raka dva keca kolku se brojat po pravilo a kolku ako ti ostane samo eden kec ? Mislam deka imase razlika sam koga e 1O a so poveke karti se broi eden samo ne sum siguren ? Mi treba za kladba :)
   
 4. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Секој кец се брои по 10 без оглед дали е сам или со повеќе карти...си имал два кеца тоа е 20, пошто било хан значи 40...
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас знам дека доколку има повеќе карти, а еден од тие е 1, тогаш се рачуна само еден. А доколку му останала само една карта, а таа е 1, тогаш се рачуна 10.

  Реално, има разлни правила, "потешки" и "полесни", па на кого како му одговара. Понекогаш ми иде да напишам прирачник и доколку некој сака да игра со мене да речам, играме вака или никако. Здосадено ми е да се расправам околу правила, зошто не знаат подобро. :zelen
   
 6. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Еј, ајде и ја да прашам у меѓувреме некој да не нашол случајно Bicycle карти кај нас?
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Нема да најдеш јас мислам. Имаше порано во таа продавницата на Максим Горки ама не постои веќе таа, така да мислам дека нема да најдеш. Барав и јас секакви шпилови, бидејќи ги собирам ама ми ја затворија.
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да играм,многу сакам да играм,секој втор ден,омилена игра со карти ми е тунч и лажеш,две имам
   
 9. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Ооо обожавам,посебно друштво кога ќе се собереме јас сум најголем иницијатор :igra]:)
  Највеќе сакам табланет :cool:
   

Сподели: