1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Карти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 19 април 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас знам, картите се делат на пола помегу двајцата играчи или повеќе. Еден по еден фрлаар по една карта чија карта е најголема зема тој, а доколку се исти картите е војна и се ставаат по 3 карти и 4та се отвара и чија карта е поголема играчот ги собира сите карти..
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  А на крај како се гледа кој е победник, тој што има повеќе карти така? Сум ја играл порано и се ми е заборавено.
   
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас порано повеќе играв, сега не. Победник мислам дека тој со повеќе карти.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Slims

  Slims Активен Член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  177
  Победник треба да биде оној кој ќе ги собере сите карти.
  Ама бидејќи треба долго време за да се постигне тоа, најчесто играта се прекинува пред време, кога ќе ни здосади или некој ќе се предаде, и за победник се смета оној со најголем број на карти.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  у карти од Хан нема подобра игра :)
   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Хан, најомилена
  Р'м
  Maкао
  Тонч
  Ѕ'нк
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  DarkPassenger
  Такви Уно карти кај нас не знам дали има воопшто. Досега не сум видел никој да игра. Јас имам еден дек од Канада со објаснување и сето тоа, ама некако многу ме потсеќа на макао со обичниве карти.

  Да имам доволно пари би земал меџик карти и би си склопил неколку декови.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И јас немам видено тука, мене од америките ми се. Иначе да, поентата на играта е истата со на макао.

  Имам другар со над 10 декови меџик карти, а јас му ги користам за инспирација и вежбање за цртање, за играње никако да сфатам како.
   
 9. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  хан, макао и блек џек :D
   
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Макао,Пишпилик,хан...:D
   

Сподели: