1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Карти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 19 април 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Играте ли карти? Колку често? Која ви е омилена игра со карти? Предоложете некоја.

  [​IMG]

  Мене бриџ ми е омилена, особено со повеќе луѓе. Обожавам и UNO.
  [​IMG]
   
  На КрисТина К. и street_chic им се допаѓа ова.
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Бељот односно Бела. Само тоа играм, другите ги знам скоро сите што се играат во Македонија но како Бељот не верувам дека ќе сретнам.
  пс. Бељотот на фб е досаден, само во живо се препорачува да се игра.
   
  На Idiot и Vlintoski им се допаѓа ова.
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Бриџ (кај нас се вика хант), кент :D, тонч... :)
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  ја па мислам хант дека кај нас се вика бриџ, иначе јас бриџ и покер најмногу. Препорачувам и магарац исто така!
   
  На emzzy и The_Mayor им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  од сфи стфари сс карте што се играф... само покер сс друари плескамо : ) друо слабо слабо...
   
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Да ти го закчит некое магаре, кај ти текна магарец (ме изнасмеа).:rofl
   
 7. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Тоа де, се разбираме. Магарец е интересно кога има викање од балкон. :D
   
  На Selma, Bum-Bum, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Магарец брат со едни другари играме и јас бап руката со цигара овие сите раце врз мене:rofl
   
  На Selma, Avona Vi, street_chic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Картите ми се многу забавни. Не може секој успешно да изигра карти бидејќи колку и да се лесни некои игри треба да размислуваш и во даден момент да имаш среќа.

  Порано сакав многу "Кент", но секогаш ме фаќаше трема кога играв бидејќи постојано имаше некоја тензија и бев под притисок да ги гледам картите доле, своите карти, да чекам знак, да внимавам да не ме приметат, да внимавам што прави спротивниот тим, итн.

  "Брич", зависи за кој-како исто е интересна игра. Само имам некоја тенденција никогаш не се отварам освен ако не затварам веднаш, а и не поднесувам кога некој гледа да остане на помалку карти само со тоа што на некој кој веќе се отворил ќе му додаде. Не знам зошто.

  "Магарац" е интересна игра да се игра на Водно или некое слично место каде што ќе може некој да вика. Иако постојано кога играм сум меѓу тие со највеќе карти; повторно -- притисок, тензија.

  "Макао" ми е најлесна игра со брзи партии и најсмешна кога има многу луѓе. Смешна игра кога се игра со многу луѓе со по некој џокер и по неколку седмици.

  "Црн Поп" е исто океј игра.
   
 10. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Болдот - исто и јас. Најчесто играм така, се или ништо.

  И макааааааааоооооо, не знам како заборавив да спомнам. :D
   

Сподели: