Карти

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Играте ли карти? Колку често? Која ви е омилена игра со карти? Предоложете некоја.

pe0061647.jpg

Мене бриџ ми е омилена, особено со повеќе луѓе. Обожавам и UNO.
tumblr_lgsxcesE421qhpzp8o1_500.jpg
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Бељот односно Бела. Само тоа играм, другите ги знам скоро сите што се играат во Македонија но како Бељот не верувам дека ќе сретнам.
пс. Бељотот на фб е досаден, само во живо се препорачува да се игра.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Idiot and Vlintoski

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Бриџ (кај нас се вика хант), кент :D, тонч... :)
ја па мислам хант дека кај нас се вика бриџ, иначе јас бриџ и покер најмногу. Препорачувам и магарац исто така!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and The_Mayor

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
од сфи стфари сс карте што се играф... само покер сс друари плескамо : ) друо слабо слабо...
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
ја па мислам хант дека кај нас се вика бриџ, иначе јас бриџ и покер најмногу. Препорачувам и магарац исто така!
Да ти го закчит некое магаре, кај ти текна магарец (ме изнасмеа).:rofl
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
ја па мислам хант дека кај нас се вика бриџ, иначе јас бриџ и покер најмногу. Препорачувам и магарац исто така!
Тоа де, се разбираме. Магарец е интересно кога има викање од балкон. :D
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Картите ми се многу забавни. Не може секој успешно да изигра карти бидејќи колку и да се лесни некои игри треба да размислуваш и во даден момент да имаш среќа.

Порано сакав многу "Кент", но секогаш ме фаќаше трема кога играв бидејќи постојано имаше некоја тензија и бев под притисок да ги гледам картите доле, своите карти, да чекам знак, да внимавам да не ме приметат, да внимавам што прави спротивниот тим, итн.

"Брич", зависи за кој-како исто е интересна игра. Само имам некоја тенденција никогаш не се отварам освен ако не затварам веднаш, а и не поднесувам кога некој гледа да остане на помалку карти само со тоа што на некој кој веќе се отворил ќе му додаде. Не знам зошто.

"Магарац" е интересна игра да се игра на Водно или некое слично место каде што ќе може некој да вика. Иако постојано кога играм сум меѓу тие со највеќе карти; повторно -- притисок, тензија.

"Макао" ми е најлесна игра со брзи партии и најсмешна кога има многу луѓе. Смешна игра кога се игра со многу луѓе со по некој џокер и по неколку седмици.

"Црн Поп" е исто океј игра.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
"Брич", зависи за кој-како исто е интересна игра. Само имам некоја тенденција никогаш не се отварам освен ако не затварам веднаш, а и не поднесувам кога некој гледа да остане на помалку карти само со тоа што на некој кој веќе се отворил ќе му додаде. Не знам зошто.

"Макао" ми е најлесна игра со брзи партии и најсмешна кога има многу луѓе. Смешна игра кога се игра со многу луѓе со по некој џокер и по неколку седмици.

Болдот - исто и јас. Најчесто играм така, се или ништо.

И макааааааааоооооо, не знам како заборавив да спомнам. :D