Карти

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Да да мислам дека сватив отприликаа :) Ке мора да најдам друштво па да пробаме хахах :)
Ајде ако се најдат уште двајца од тука на фб има, секако не е дозволено да се грешат правита таму.
Ти вика чичкото, не можете ја да фрлите таа карта, прочитајте ги правилата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Летно време наjвеќе играм, кај некој во двор кент, магаре и макао најчесто. Магаре кога играме тој што е магаре вика на сред улица (wasntme). А во Охрид игравме на плажа магаре и тој што ќе бише магаре се качуваше на мостот и се дереше „Јас сум магаре“ и рипа во езеро. :rofl
Кент могу ми е интерено, парови, па знаци...:rofl.
Макао онака ептен релаксирачка ми е, табланет знам да играм, но поретко. И покер знам малку, а сакм да нучам тоа брич :zelen или кант.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Макао, хант (брич), џандар збира, кент, магарец...ехее колку сме играле :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
352ewrr.jpg

Да не знае некој каде да најдам вакви карти?:)
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Најмногу сакам макао, интересно е кога се игра со повеќе луѓе и кога ќе се заредат џокери и седмици :D Инаку играм и хант (или како што го викате вие бриџ), потоа табланет, кент, магарец, црн поп... е само покер не можам да научам :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
352ewrr.jpg

Да не знае некој каде да најдам вакви карти?:)
Еден другар има такви, ама си ги порача преку нет. Кај нас ептен тешко. Ако си заинтересиран за трикови со карти побарај ги во Скопје овие од НМА имаат често собири, сигурно знаат каде да најдеш такви.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: maarrkooo